Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 10:11, 27 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata19762 napisał(a)
Irenko niebieski zakątek cuuuudownie wygląda !!!
Wiosna zaraz buchnie kolorami i soczystą zielenią.
Zrekompensuje nam zmęczenie

Buźka

Zapewne tak, ale co się człek narobi znowu wiało i wiało, znowu bajzel do sprzątania. Buź
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:12, 27 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)


Ha, ha, ha ..jakbym siebie słyszała.
Kochana porządeczek masz już jak złoto.... jesteś jak struś pędziwiatr, strzała , błyskawica.
Niebieski zakątek jest po prostu przeuroczy.

Aniu dziękuję no już nie najgorzej, ale chciałoby sie lepiej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:16, 27 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
oliwka napisał(a)
Irenko, w sobotę jadę ciąć cisy na działkę. Powiedz mi czy ty swoje tniesz tak na 1/3 wysokości czy boki też jako podcinasz. Czy wszystko co suche mam ciąć do zielonego ??? Oj, zastanawiam się co tam zastanę, w ten weekend sprzątałam balkon.
A czy twoja gwiaździsta juz zakwitła ? widziałam, ją u nas na osiedlu - rozkwitła jako pierwsza

Kasia, ja ścinam tak po trochu, aby wyrównać, końcówki głównie, co wystaje czy suche jakieś. Będę to dość często robić, w ten sposób ładnie się zagęszcza. Na razie jest za młody na radykalne cięcie np. nożycami szpalerowymi. Bawię się nożyczkami. Nie rób nic na siłę, po troszku, moje już są łądne.
Młoda gwiaździsta w tym roku nie zakwitnie, mało ją rok temu nie straciłam, ale te 2 stare dopiero się szykuję, późno słońce do nich dociera, więc dłużej się nacieszę, ale paków pełno.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:17, 27 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agla napisał(a)
Irenko, tniesz tulipanowca? Daje radę po cięciu?

Tulipanowce, to wielkie drzewa, już nie ogarnialiśmy tych liści, stąd decyzja aby go skrócić, mam nadzieję, że z boku wypuści nowe gałązki i będziemy go pilnować cięciem do wysokości 3-4m, czy się uda?...zobaczymy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:18, 27 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kociamama napisał(a)


Ślicznie u Ciebie

Aniu dziękuję, miło to słyszeć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hanka_andrus 10:21, 27 mar 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ho, ho, ho! Już prawie po cięciu, a na mnie jeszcze czekają borówki i winorośl.. cmok, cmok

Masuj rączki, bo bez nich to sama wiesz, z niczym nie uradzisz.
Zdrowia życzę
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 10:22, 27 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ciut fotek

ruszyły pęcherznice na pniu, które cały sezon są w donicach, nieokrywane oczywiście, zbyt leniwa jestem...


hortensja pnąca odpala, kwiecia jak co rok mnóstwo, wielgachna ona, kilka metrów już ma, ale zgrabnie rośnie wokół słupa



podarki od Madżenki posadzone, wywlokłam donicę z sypialni, bo szable mi padły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:23, 27 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hanka_andrus napisał(a)
Ho, ho, ho! Już prawie po cięciu, a na mnie jeszcze czekają borówki i winorośl.. cmok, cmok

Masuj rączki, bo bez nich to sama wiesz, z niczym nie uradzisz.
Zdrowia życzę

Hania, nawet nie wiesz ja się cieszę, że prawie koniec cięcia. łapki masuję, inaczej ani rusz
Dzięki i odwzajemniam, ciut chłodno u mnie, ale słonecznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 10:23, 27 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Milka napisał(a)

Sylwia, nie kręgosłup, tylko od sekatora.
Nadal mam 8 sztuk Moudry, zbieram się wolno do nich, zaraz lawendy i róże ciut i prawie koniec z cięciem, jeszcze z tyłu domu cisy i hortensje
To uważaj żeby sie nie nabawić cieśni nadgarstka, o to mnie najpierw podejrzewali jak cierpły i bolało, a potem okazało się, ze jednak kręgosłup
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 10:25, 27 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Moje w sezonie z kwiatami osiągają około 3m, na szerokość wielkie też, więc musisz ciut tego miejsca dać, bo co rok będą większe

3 m woow, to bardzo dużo. Musze o tym pamiętać, sadząc róże w ich niedalekiej odległości.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies