Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pierwsze bardzo koślawe kroki ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwsze bardzo koślawe kroki ;)

anbu 08:28, 17 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gdzie chcesz dokładnie te obrzeża? Z nimi radzę ostrożnie, bo to potem rabaty tak na stałe wychodzą. Ja tak zrobiłam i po roku muszę zmieniać
____________________
Ania Ogród Ani :)
karolina_rg 09:26, 17 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
filemon bardzo dziękuję za tyle przykładów, w wolnej chwili obejrzę sobie wszystkie jak wyglądają

miskant mówisz - będę szukać teraz takiego... ciekawe jak duże można kupić? oby duże

anbu napisał(a)
Gdzie chcesz dokładnie te obrzeża? Z nimi radzę ostrożnie, bo to potem rabaty tak na stałe wychodzą. Ja tak zrobiłam i po roku muszę zmieniać

obrzeża dookoła trawnika, czyli na styku z tujkami i rabatami - które w sumie są zaplanowane aż dwie (no może będą trzy)

wiem, że to będzie na stałe - i o to chodzi... nie planuję zmian, nawet niebyłoby to proste bo będzie zrobione nawodnienie i każda zmiana wiązałaby się z rozkopywaniem tych rurek - a tego nikomu się nie będzie chciało robić i na bank mi mąż nie pozwoli

____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
anna_t 09:28, 17 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dokładnie, Ania ma rację. ustal najpierw co tam na 100% będzie rosło bo roboty sobie narobisz
z tego co zauważyłam to lubisz pstrokate rośliny
a może byś nam zrobiła fotkę tego miejsca?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
karolina_rg 09:43, 17 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
lubię pstrokate?
no lubię
ale też nie zawsze wszystko co mi się podoba u kogoś chcę mieć u siebie

na 100% chcę taki kącik obsadzony dookoła huśtawki
proszę foto:

tujek z tyłu jest tylko połowa długości (więc dokleiłam je by już były ), w przyszłym tygodniu będzie dosadzona reszta by całe "plecy" rabaty były już obsadzone

czerwone - tu będą wkopane obrzeża
szare - placyk pod huśtawką

no tak ja to sobie wymarzyłam
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
anna_t 11:33, 17 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
no to chyba pasuje ten moj pomysł?co o nim sadzisz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anbu 12:08, 17 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A zrób rzut z góry działki z rozrysowanymi przyszłymi rabatami.
Ogród powinien stanowić całość. Tu wszyscy jak mantrę powtarzają, że ogród planuję się kompleksowo.
Może okazać się, że za planujesz sobie jedną rabatę, która nie będzie pasować do całości :-\ dlatego przestrzegam przed kostką.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Filemon24 14:10, 17 kwi 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Wydaje mi się, że najlepiej najpierw wybrać jakie chcesz posadzić roślinki w jakiej ilości rozrysować w jakiej konfiguracji chcesz je posadzić i w jakiej odległości i jak posadzisz to wszystko to na koniec obrzeża
Ja u siebie widziałam na prawdę duże sadzonki miskantów więc wszystko zależy od szkółki po prostu będziesz musiała pojeździć i poszukać ale teraz obecnie nie przywożą do szkółek miskantów (wyprzedają asortyment z poprzedniego roku) największy wybór traw w szkółkach to lipiec-sierpień
____________________
Filemon24 14:19, 17 kwi 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
karolina_rg napisał(a)
lubię pstrokate?
no lubię
ale też nie zawsze wszystko co mi się podoba u kogoś chcę mieć u siebie

na 100% chcę taki kącik obsadzony dookoła huśtawki
proszę foto:

tujek z tyłu jest tylko połowa długości (więc dokleiłam je by już były ), w przyszłym tygodniu będzie dosadzona reszta by całe "plecy" rabaty były już obsadzone

czerwone - tu będą wkopane obrzeża
szare - placyk pod huśtawką

no tak ja to sobie wymarzyłam


tutaj ładnie by wyglądały hortensje bukietowe np limelight albo magical moonlight tuje golden tufet i rozchodniki okazałe
____________________
Dominika11 07:29, 19 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj serdecznie
widzę, że dziewczyny już Ci pomagają spokojnie dasz radę
będę śledzić poczynania
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
karolina_rg 08:03, 19 kwi 2016


Dołączył: 10 paź 2015
Posty: 87
filemon przejrzałam listę roślinek od Ciebie i tam głównie kwiaty, sorki mój błąd, bo chyba nie napisałam na samym początku, że kwiaty nie

zdecydowanie nie jestem kwiatowa... dopiero co pomału dojrzewam do cebulowych (ale to bardziej dla dzieci, bo sadziły i podlewają sobie)
____________________
...chwasty mnie wykończą ... pierwsza rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies