Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Balkon z wystawą południowo - wschodnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Balkon z wystawą południowo - wschodnią

malgorzata_z... 10:32, 06 maj 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
Witam
Nie nie nie...nie poddałam się po prostu trochu zatoki mi dolegają i dlatego musiałam przystopować z aktywnością . No i czekam na schowek - mam do odbioru w poniedziałek i to umożliwi mi ruszenie z nasadzeniami - skrzynki z roślinami będą stały bowiem na tym schowku, żeby były wyżej.
I ponawiam pytanko o rośliny - szczególnie pnącze na moją pergolkę ( tak tak dorobiłam się nawet pergolki - nie jest wysoka - 140 cm, ale zawsze.
Przypominam, ze pnącze niekwitnące , bo ja kwiatów, choć je kocham, muszę unikać ...

Buziaki :*
malgorzata_z... 14:15, 14 maj 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
Balkon prawie gotowy. Po wizycie w szkółce i poradach pracujacych tam przemiłych pań mam następujące rośliny:
-trzmieliny jako dolne piętro,
-świerk odmiana Conica ,
-Aktinidia
I miskanty Zebrinus , za które serdecznie dziękuję Michałowi z tegoż forum
W korytku natomiast mam miętę, ziele oliwne, rozmaryn i rukolę.
Jeśli macie jakieś uwagi to jestem otwarta na sugestie. Co do świerku to zdaję sobie sprawę że przy tym gabarycie donicy nie jest na zawsze ale myślę że trochę tu ze mną będzie , a później znajdę mu uroczy kącik u siostry koło domu.
Co o tym sądzicie?

malgorzata_z... 14:21, 14 maj 2016

Dołączył: 29 kwi 2016
Posty: 9
Gardenarium 12:11, 15 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerk Conica odpada, podatny jest na przędziorki więc ciągle trzeba pryskać, a chyba nie chcesz mieć smrodu i trucizny pod nosem i przy stole?

A czy przemiłe panie nie mogły doradzić np. w tym miejscy trzmieliny piennej? No i trzmieliny jako dolne piętro powinny być jednakowe a nie każda inna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kroepczka 11:43, 01 cze 2016

Dołączył: 01 cze 2016
Posty: 1
Witam, jestem nowicjuszem - mam balkon (ok. 4 m2), który muszę zamienić w miły taras bo mamy małe dziecko i siedzenie w mieszkaniu jest bez sensu. Proszę o porady jakie rośliny nadają się na ścianę południowo-zachodnią.

Mam obecnie tuje w skrzyniach ale właśnie przypałętał się Misecznik tujowiec i podejmuję z nim walkę - co poradzicie jest lepsze (ProAgro czy Sportak), bratka (ale ma chyba ziemiórki - takie małe muszki więc spróbuje domowego sposobu z tytoniem - chyba że macie lepszy).

Interesują mnie trawy, kwiaty i coś co będzie tworzyć ogrodzenie na siatce. Interesują mnie też zioła - jakie doniczki? kupić z sadzonek czy nasion? Oczywiście jak widzicie jedna tuja padła więc muszę uzupełnić brak tylko nie wiem czy - co radzicie?

Proszę o podpowiedzi bo mam wrażenie, że pani w ogrodniczym wciska wszystko - wszystkim

Zamieszczam zdjęcia - rower oczywiście znika
baaaaaardzo dziękuję za odpowiedź pochwalę się procesem rozwojowym balkonu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies