Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Światełko w tunelu?

Pokaż wątki Pokaż posty

Światełko w tunelu?

Gosiaczek1 21:14, 11 cze 2016

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 25
paulina_ns napisał(a)


A nie lepiej porobić kanciki? Sama kiedyś miałam kamienie i wiem jaka to udręka.

Co jest po lewej stronie tej rabaty w kamieniach? Czy tam też jest coś posadzone? Nie lepiej to wszystko połączyć, zrobić ładny kształt rabaty, uporządkować rośliny? Nie obraz się,że tak się tu wymadrzam, ale sama kiedyś miałam wszystko bez ładu i składu, a teraz staram się, żeby wszystko jakoś wyglądało, bo jak nie uporzadkujesz zawsze coś będzie nie pasowało.


Po prawej stronie jest dalej rabata. Trzy zdjęcia od dołu pokazują jak wyglada po kolei. Zaczęłam się zastanawiać może tak zrobić jak mowisz. Zaczęłam zastanawiać się czy na tyłach nie zrobić jakiegoś szpaleru zimozielonego. Zakryłby warzywnik i dał tło do roślin na rabacie. Tylko nie wiem z czego jeszcze.
____________________
Gosia Światełko w tunelu?
Gosiaczek1 12:33, 15 cze 2016

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 25
Czy możecie pomóc mi w przerobienia tylu dzialki. Zastanawiam się czy nie rozdzicagnac linek na tyle rabaty i posadzić czegoś zimozielonego aby przysloniło warzywnik, jednocześnie dałoby tło dla roślin. No i jak zmienić ja aby miało ręce i nogi. Co dosądzić. Chciałam ja tak jak w linku powyżej. Na innej stronie chciałabym zasadzic hortensje z rozchodnikami i trawami i zurawki. Dalej Rh, dalej hosty. Jak udoskonalić tę aby pasowały do siebie.
____________________
Gosia Światełko w tunelu?
AsiaK_Z 09:07, 22 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Małgosiu, jak prace nad nową rabatą? Tworzysz coś?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Gosiaczek1 12:45, 12 sie 2016

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 25
AsiaK_Z napisał(a)
Małgosiu, jak prace nad nową rabatą? Tworzysz coś?


Asiu jak krew z nosa za dużo chciałbym i zbyt wiele podoba mi się także ciężko samej.
____________________
Gosia Światełko w tunelu?
AsiaK_Z 12:48, 12 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Trzeba wyluzować Mi się to udało po prawie 12 miesiącach teraz powoli klaruje się sytuacja i można zacząć. Pewnych spraw się po prostu nie przeskoczy Tak że trzymam kciukasy
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Gosiaczek1 17:56, 28 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 25
Witam po dłuższej przerwie chciałam prosić Was o pomoc. Jesteśmy na etapie zmiany wyglądu działki (musimy nawieść ziemi i podszywszyć cała działkę i w związku z tym moje pytanie.Mam do zagospodarowania :
- jagody 3 szt,
- borówki 3 szt
- maliny,
- jeżyny,
- truskawki,
- poziomki,
- aronie 2 szt,
- pigwa,
- jabłoń Jonagold
- Jabłoń Gloster
- Grusza Red Faworytka,
- Śliwka Węgierka,
no i marzą mi się z 4 skrzynie na warzywa

cztery ostatnie drzewka rosną z boku domu i myślę, ze lepiej gdyby je przesadzić na tył działki , chyba tak będzie lepiej. Nie wiem tylko jak to ugryźć aby miało ręce i nogi. I jak pomieścić. Bardzo proszę Was o pomoc.
Bardzo bardzo
Wklejam mój rysunek tyłu jak to wygląda .
____________________
Gosia Światełko w tunelu?
Gosiaczek1 16:39, 16 maj 2019

Dołączył: 21 kwi 2016
Posty: 25
Proszę niech mi tylko ktoś podpowie w jakiej odległości od siebie sadzic drzewka owocowe i czy mogę w jakiś sposób wykorzystać miejsce pod nimi czy tylko posadzić trawę?
____________________
Gosia Światełko w tunelu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies