Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o zielonym zakątku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o zielonym zakątku.

miko 20:55, 22 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Tak od domu do szmaragdów jest 7 metrów. Niestety ja najchętniej to bym co nieco usunęła ale mój M niestety ciężki kaliber . Ten świerk na tą chwilę jest na liście do wycięcia ale na tą chwilę nikt z gminy jeszcze się nie odezwał więc na ta chwilę musi zostać. Niestety ten świerk już w niczym świerku nie przypomina jest długi i goły pień długi nic a później jakieś gałązki. Coniki zostaną. Ta tuja kulista co przy nich była dziś wypadła.
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 21:01, 22 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Czytając Twoją propozycję brzmi ciekawie ale właśnie sobie uświadomiłam, że skusiłam się na trawie i roślinach a nie wspomniałam o istotnej sprawie. Mamy szkodnika na 4 łapach owczarek niemiecki. Niestety upodobał sobie bieganie wzdłuż tujek (tam jest płot i ulica)ta trasa dobiega w miejsce gdzie wszystko widzi i nie ma opcji żeby to tego oduczyć. Po drugiej stronie to samo. Niestety wzdłóż tuj na wydeptaną swoją autostradę. Wymyśliłam żeby nabyć naturalne owalne wycięte z pnia i tam ułożyć na zasadzie ścieżki. Widziałam i znajomych i tam się sprawdza.
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 21:06, 22 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72

Coś w ten deseń tylko węższe i wzdłuż tujek
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 21:08, 22 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Generalnie pies ma dużo miejsca w innej części a tu tylko albo aż upodobał sobie ten fragment
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
Toszka 21:25, 22 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
wydeptana autostradę dostrzegłam. Mam 3 sztuki

Odradzam takie pniaki - żywotność ich jest wątpliwa, chyba, że dębowe. Z czasem to drewno robi się śliskie. Ślimaki cudnie pod spodem zimują. Nornice też (pies im nie przeszkadza w niczym)

W związku z tym, zostawimy mu autostradę, bo instynkt stróża i kondycja sportowca silniejsze są niż regulacje ogrodowe

Rabata stanie pod oknem, tylko będzie marny widok z okna

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
miko 22:03, 22 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Jednak doświadczenie robi swoje
Ślimaki - obrzydliwe nie cierpię ich. Okropne są jak tak po deszczu wypełzaja swego czasu często bywały u mnie przy funki
Mój psiak będzie z pewnością wdzięczny za pozostawienie autostrady.
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 09:31, 23 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Ale taka rabata pod oknem bedzie ciekawie wyglądała i mam nadzieje przykuwała uwagę osób wchodzacych
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
Toszka 21:39, 23 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
takie podejście tez może być zwłaszcza jak dużo gości przychodzi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
miko 16:11, 24 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 16:12, 24 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Udało się wreszcie nawiez ziemie
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies