Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o zielonym zakątku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o zielonym zakątku.

miko 18:06, 24 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Pomóżcie proszę wytyczyć rabaty?
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
Toszka 08:06, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nowa ziemię trzeba przekopać ze starą, bo tylko nasypana i przegrabiona nic dobrego nie da.
Ziemia pod rabatę musi być głęboko przekopana z kompostem, obornikiem, mączką bazaltową. Inne dodatki zależą od gatunków roslin jakie tam chcesz.

Ustaliłysmy, ze rabata pod oknem, i pytanie co chcesz?
Szpaler hortensji?

Ten iglak pomiędzy Conicami a tujami chyba do kasacji. I tak przecież jest tam autostrada. Jeśli będzie miejsce, to użytkownik autostrady nie będzie brać zakrętu przez rabatę.
Conici trzeba wciągnąć w rabatę.

Aranżacyjnie to powinien zostać jeden świerk i wtedy zgrabnie będzie można podsadzić go niższymi roślinami.

Ponieważ nie wiem jak wygląda reszta ogrodu to ciężko proponować kształt rabaty i jej linie - równie dobrze może być prosta, albo łuk. Łagodny łuk, bez esów-floresów. Czym prościej (bez zawijasów) tym przejrzyściej i elegancko.

Problem z toba polega na tym, że skupiłaś się tylko na tej jednej rabacie, a nie widzisz tego miejsca jako całość, po prostej, do zakrętu w lewo + cały teren aż do siatki.
Robiąc po jednej rabatce, bez pomysłu na całą przestrzeń dokładasz sobie dwa razy roboty, a efektu nie uzyskasz
Tylko podpowiadam, aby ci pomóc. Dlatego pytałam się wcześniej o wszystkie rosliny na tym odcinku aż do płotu, gdzie rosną trawy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
miko 08:59, 25 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Toszka super. Jak dobrze, ze jest jakąś dobrą duszyczka, która doradza.
Ziemia jest przekonana i dożywiona Tak jak wcześniej sugerowalas.
Fakt skipiĺam się tyko na tej części przed domem bo w pozostałej części prócz 2 wielkich starych świerków i jałowca, ktory z jednej strony jest cały łysy (drzewa wpadajs na siebie tak blisko rosna nie ma nic. Nawet teraz trawy nie ma bo pod kanalize było kopanie. jedyne co jest to tuje szmaragd przez całą długość z boku domu.
Myślałam żeby właśnie przed domem zacząć dziaĺac.
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 09:04, 25 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Bardzo podobają mi się hortensje bukietowe oraz wszelkie trawy. Podoba też mi się lawendą oraz zurawki
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 09:06, 25 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Przeglądając różne wątki natknęłam się na taką kompozycję, która bardzo mi się spodobała
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 09:17, 25 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Jest wiele pięknych roślin, których poprostu jeszcze nie znam. Niestety poczatki przygody z ogrodem nie są zbyt łatwe. Toszka zrobię szkic całej działki i przesle.
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
Toszka 09:17, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ta rabata ma racje bytu u kogoś, nie u ciebie. Primo - masz okna, secundo miejsca mniej.

Plan robi się na tym etapie co masz. Inwentaryzacja i plan. Z planem wiesz co wywalić, co zostawić i co będziesz robic w przyszłości. Zwłaszcza jak ci kanalizację zrobią.
Rabaty musza przenikać się. Musi być wspólny element, kształt. Ogród ma być spójny i tworzyć całość. Lawenda ma skrajnie inne wymagania niż hortki. Trzeba inaczej przygotowac podłoże. Znaleźć miejsce - dla lawendy słoneczne i suche cały dzień. PLAN!

Ile metrów masz pod oknem + zakręt. Co za zakrętem?

No chyba, że chcesz abym ci napisała sadź teraz pod oknem, a potem główkuj jak to połączyć z rogiem domu i przestrzenią za tym rogiem. Ja tak nie potrafię

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 09:20, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
miko napisał(a)
Jest wiele pięknych roślin, których poprostu jeszcze nie znam. Niestety poczatki przygody z ogrodem nie są zbyt łatwe. Toszka zrobię szkic całej działki i przesle.


Napisałaś mi jak posta płodziłam Dostało ci się w tym układzie za niewinność
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
miko 10:13, 25 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Zrobiłam odręczne szkic
1 tuja szmaragd
2 magnolia ( zostanie)
3 kratka na której rośnie bluszcz
4 tuje kuliste (pod garażem do zmiany)
5 na wiosnę ma powstać drewutnia
6 nieszczęsne swierki
7 jałowiec
8 grill
9 piaskownica
10huśtawki
basen i trampolina średnica 4 M
7 i 8 w przyszłym tygodniu ma byc decyzja z gminy.




____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
miko 10:15, 25 sie 2016

Dołączył: 19 sie 2016
Posty: 72
Kanaliza już jest przylaczona więc kopanie skończone.
____________________
mikomarzenie-o-zielonym-zakatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies