Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

kasiek 21:36, 04 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ewa777 napisał(a)
Piękny masz ten gąszcz leśny Bardzo mi się podobają kąciki wypoczynkowe. Zaczynam też o tym myśleć u siebie. Fajnie to wszystko przemyślałaś, bo masz i pod chmurką, i zadaszony i w wodzie
Mój hibiskus na razie w pąkach. A hortensje ogrodowe w tym roku prawie bez kwiatów. Ten rok u mnie nie zbyt dla nich korzystny, a u Ciebie widzę, że mają się bardzo dobrze


O no proszę, to mnie zdziwiłaś bo u mnie wybitnie (tfu, tfu) dobry rok dla ogrodu - wystarczająco dużo wody i słońca, mało szkodników - ślimaków, ćma się tylko pojawiła, już jeden oprysk zrobiłam ale chyba mało.
Ogród chyba rozumie że w tym roku nie poświęcę mu tak dużo uwagi bo teraz w centru są dzieci. Ale nic sobie nie krzywduje, a wręcz przeciwnie
Hortensje ogrodowe dostały dużo wody w tym roku, a schowane po laskach nie przemarzły.

I nowa fioletowa w tym roku
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:38, 04 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Agania napisał(a)

Magenta z konefką pasuje jak ulał, nawet w leśnych klimatach jak u Ciebie
Jak lekko róż przechodzi w niebieskość, ach ten światłocień
Widzę, że hamaczek też zmienił kolorek

Japoński znak fajnie podkreśla klimat, lubię takie delikatne akcenty


Hmak stary pękł i eMuś kupił sobie nowy. Niebieskości u mnie nie tak dużo, więcej fioletów

Jutro poduchy jałowca do przycięcia - to robota dla Starszej
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:40, 04 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Gardenarium napisał(a)
Konewka super się wpisała


Super, to wymarzone dla niej tło ogrodowe
Cieszę się też że namówiłaś mnie na ognistą na froncie, bardzo żywa jest i przykuwa wzrok
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 21:41, 04 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
kasiek napisał(a)


I pomyśleć że tyle trzeba było pracy rąk by teraz tego nie było widać
Dzięki Sylwciu

Dokładnie, ale trzeba też mieć ogromne wyczucie roślin by taki efekt osiągnąć, ile pracy, każdy ogrodnik wie, że samo tak sobie nie rośnie bez pomocy, ale wygląda jakby rosło i o to moim zdaniem chodzi by tak wyglądało
Zamotałam, ale na bank zrozumiesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 21:43, 04 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Alija napisał(a)
Pięknie u Ciebie o każdej porze. Fiolety wśród zieleni wyglądają super,
a konewka to "kropka nad i".


Każdy prezent od Ogrodowiskowych przyjaciół to cudowna pamiątka mile spędzonego czasu
Teraz dołączają do ogrodowych hortensji - bukietowe, coraz więcej bieli dookoła
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:44, 04 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dokładnie, ale trzeba też mieć ogromne wyczucie roślin by taki efekt osiągnąć, ile pracy, każdy ogrodnik wie, że samo tak sobie nie rośnie bez pomocy, ale wygląda jakby rosło i o to moim zdaniem chodzi by tak wyglądało
Zamotałam, ale na bank zrozumiesz


Zrozumiałam, przesadzałam w kółko przez 20 lat dopóki nie stwierdziłam że to jest to Teraz już tylko okazyjnie przesadzam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:49, 04 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Basieksp napisał(a)
Fajnie się spaceruje po Twoim ogrodzie dużo zieleni, delikatnie przełamanej kolorami


Dużo, gęsto, umiarkowanie kolorowo.
Pierwsze daje cień i osłonę, drugie ograniczyło niemal całkowicie chwasty, trzecie wprowadza rozluźnienie i spokój

Delikatne kwiaty hortensji Hot Chockolade

Energetyczne kolory wprowadza na froncie krokosmia

Kolejny lasek w trakcie tworzenia - muszę się wybrać po ogrodowe hortki
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
ryska 17:29, 05 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Uwielbiam zaglądać do Twojego ogrodu.
Moja młodsza Córka też wyfruwa z domu, nawet 500 km od domu
I prawko też ją teraz pochłania. Fajnie tak przyglądać się z boku na dorastające Dzieci, uczestniczyć w ich wyborach.
Pozdrawiam Kasiu
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agania 11:33, 06 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasiu czy jesteście bezpieczni, od wczoraj masakryczne opady deszczu, czytam że w waszej okolicy rzeka wylewa i Bieżanów zalany….
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 18:42, 06 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
ryska napisał(a)
Uwielbiam zaglądać do Twojego ogrodu.
Moja młodsza Córka też wyfruwa z domu, nawet 500 km od domu
I prawko też ją teraz pochłania. Fajnie tak przyglądać się z boku na dorastające Dzieci, uczestniczyć w ich wyborach.
Pozdrawiam Kasiu


Nowy etap w życiu, jeszcze niedawno były takie małe...
Oby spełniły marzenia...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies