Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek

sylwia_slomc... 09:28, 11 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Milka napisał(a)
Witam na forum też ciekawa jestem, jaki typ ogrodu chcesz miec. Co do szmaty, Danusia ma rację, roslinom szkodzi, a smród pod nią okropny.

Irenko przy sadzeniu zawsze rozcinam daleko, a przykrywałam trawę rosnącą, żeby wygniła i nic u mnie nie śmierdzi. Po jakim czasie Wam śmierdziało?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
rozark 09:49, 11 sty 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Witam wsród ogrodowo zakręconych
____________________
pozdrowionka
Milka 11:20, 11 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Irenko przy sadzeniu zawsze rozcinam daleko, a przykrywałam trawę rosnącą, żeby wygniła i nic u mnie nie śmierdzi. Po jakim czasie Wam śmierdziało?


U mnie juz po miesiącu, dawałam tam gdzie mam miłorzeby, okropny smród był.
Teraz igły zbieram i sypię na rabaty
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zielonyazyl 11:25, 11 sty 2017


Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 19
po roku zdjełam cześc szmaty przy robieniu obrzezy z kostki i nie było żle, poza tym skrzypowi to nie przeszkadza ,rośnie sobie spokojnie przez szmate. chyba tylko trawa potrafi go wygonić. dziekuje wszystkim za miłe powitanie. po wstawieniu zdjęć na forum nagle dotarło do mnie jak dużo przede mną. a tak sobie naiwnie mysłałam ze juz sporo mam i tylko coś tam dosadze i bedzie ok. jak tylko stopnieje snieg musze zrobić zdjecia aktualne i zacząc mysleć co dalej . mam nadzieje ze doradzicie
____________________
Aga Mój azyl-początek
sylwia_slomc... 12:01, 11 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Milka napisał(a)


U mnie juz po miesiącu, dawałam tam gdzie mam miłorzeby, okropny smród był.
Teraz igły zbieram i sypię na rabaty

Dziwne, u mnie już dwa lata i nic nie śmierdzi jak pod nią zaglądam...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
andziurex 17:54, 11 sty 2017


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
sylwia_slomczewska napisał(a)

ten zielony korzóch to pewnie wątrobowce, też mam je w kilku miejscach


O tak,tak właśnie. Paskudztwo straszne. I jeszcze taki chwast, podobny do koniczyny, szczawik chyba się nazywa. To dziadostwo tak się rozpanoszyło w kamykach i w szczelinach chodnika, Masakra. Po prostu zdjęłam to wszystko razem z kamieniami.
Na wszystkie rabaty daję korę lub trawę skoszoną, ewentualnie dla ograniczenia chwastów pod spód podkładam gazety albo kartony i jest ok. Niemniej w kamykach podniosłam porażkę i to na całej linii.
____________________
Ania
sylwia_slomc... 18:57, 11 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
andziurex napisał(a)


O tak,tak właśnie. Paskudztwo straszne. I jeszcze taki chwast, podobny do koniczyny, szczawik chyba się nazywa. To dziadostwo tak się rozpanoszyło w kamykach i w szczelinach chodnika, Masakra. Po prostu zdjęłam to wszystko razem z kamieniami.
Na wszystkie rabaty daję korę lub trawę skoszoną, ewentualnie dla ograniczenia chwastów pod spód podkładam gazety albo kartony i jest ok. Niemniej w kamykach podniosłam porażkę i to na całej linii.

Muszą być upadki, żeby były wzloty Ważne, że wnioski wyciągnięte
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zielonyazyl 21:23, 11 sty 2017


Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 19
moja działeczka i plan tego co juz jest. co myślicie? byłabym wdzięczna za rady i krytyke. marzy mi sie prosty,elegancki ogród,minimalistyczny
dodam że mam 3letnie energiczne dziecko, wiec rosliny musze wybierać bezpieczne.
____________________
Aga Mój azyl-początek
zielonyazyl 08:58, 13 sty 2017


Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 19
no i zasypało wszystko na amen. siedze w pracy i mysle o wiośnie. echh,jeszcze troche. chciałąbym coś fajnego zrobić z tym moim skrawkiem ziemi. tylko co? na srodku coś rąbnąć ? czy dodać po boku? echh, nie wiem. echh, wracam do pracy,echh.
____________________
Aga Mój azyl-początek
andziurex 09:26, 13 sty 2017


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
A co to za krzyż w lewym górnym rogu?
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies