Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » marzenie o pięknym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

marzenie o pięknym ogrodzie

marzena_p 21:49, 04 maj 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Dziś u nas poda cały dzień , zdjęcia robione wczoraj .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Toszka 22:23, 04 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marzenko, wiatry łamią tulipany, bo jak widzę twój ogród nie ma ram, czyli wiatrołapiącego żywopłotu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marzena_p 15:07, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Toszka napisał(a)
Marzenko, wiatry łamią tulipany, bo jak widzę twój ogród nie ma ram, czyli wiatrołapiącego żywopłotu.

Działka moja jest mała 750 m i szkoda mi było miejsca na tuje lub coś innego . W koło działki mam 7 sąsiadów , jedni mają tuje tylko jeszcze małe . Ja na siatkę puściłam winobluszcz , ale wiosną jest łyso . Najgorzej z tulipanami jest w tym roku , może za wysokie porosły . Wczesną wiosną posypalam nawozem.
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Toszka 15:28, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na tuje żal ci miejsca, a winobluszcz posadziłaś? No proszę cię...

szmaragdy mają 60cm szerokości. Można ciąć w płaską ścianę.Węższe są cisy wąskokolumnowe, np. Robusta, Wojtki, lub ekstremalnie wąskie np. Chude.

Ogród bez żywopłotu/ram to jak dom bez ścian.
Szefowej cały ogród ma 550m.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marzena_p 17:33, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Wciąż jestem na etapie przesadzania więc ramy można dosadzic . Tylko widzisz z jednej strony mam taką sąsiadkę gdzie do jej ogrodzenia nie może nic dotykać . Posadziłam tam lilaki , krzewuszki , hortensje .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Pola 17:39, 05 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Marzenki witaj, mój ogród też malutki i tuje posadzone i chodźmy dlatego, że straty zimowe mniejsze..... dla roślinek cieplej....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
marzena_p 18:45, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Człowiek na błędach się uczy . Funduszy nie miałam i nie mam za dużo a chciałam mieć kwiaty w ogrodzie a nie tylko trawę ( zachcianka męża) więc sieje , dzielę i przez trzy lata mam już troszkę . Tuje miejscami też są posadzone , ale jeszcze małe . Chciałam żywopłot mieszany ale serby odpadły. Tuje też wymieniłam kilka sztuk .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Toszka 20:21, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marzenko, rzadko się odzywasz to i ciężko ci pomóc

Piszesz, że do płotu sąsiadki nic nie może dotykać... ale krzewuszki i lilaki szerokie rosną. Tuje wystarczy posadzić ok. 40-50cm od płotu. Zwłaszcza przy takiej sąsiadce bym się osłoniła Tuje w dołek potrzebują przekopania ziemi z korą. Możesz teraz kupić niedrogie, kopane. Potem potrzebują podlewania i czyszczenia w środku. Serbom na małych działkach mówię nie - i dobrze, ze ich nie sadziłaś (najwyżej Danusia mnie zabije za te słowa).
W żywopłot warto zainwestować, bo to bezcenna osłona przed wiatrami i chwastami. Żywopłot pomaga ogrodowi wytworzyć swój mikroklimat. Ptaki w nim gniazdują O innych walorach dyplomatycznie nie wspomnę Resztę roślin można dzielić, mnożyć tanim kosztem i bez pośpiechu.

Z twoich okolic jest trochę wątków - znajdź je, udzielaj się, złap kontakt - przecież stale wymieniamy się nadwyżkami. Zyskasz i zaoszczędzisz O wspaniałych znajomościach nie wspomnę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
marzena_p 12:07, 09 maj 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Dziś wieje i co jakiś czas pada śnieg . W radio pocieszaja że w nocy przy gruncie ma być - 10 stopni . Zaraz idę do pracy więc już piwoniom nałożyłam kaptur , a róże i hosty nakrylam dużymi doniczkami . Przed nami dwie zimne noce .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Toszka 12:33, 09 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kartony są doskonałe
W zeszłym roku Tessa kładła kołderki i koce...komicznie to wyglądało
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies