Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mchy i porosty na kamieniu (alejka z kamienia białego)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mchy i porosty na kamieniu (alejka z kamienia białego)

Gardenarium 17:54, 20 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem co to jest, wygląda na wapień, a nie biały marmur, nie wygląda tragicznie, ale zdjęcie może przekłamuje. W każdym razie, może zostać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 09:48, 21 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Najgorsze jest to czarne na kamieniu i miejscami zielone - nie wygląda to zbyt estetycznie. Jest jakiś środek do pryskania który przynajmniej częściowo usunie ten nalot nie oddziałując równocześnie na krzewy ?
Gardenarium 07:10, 22 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karcher, spore ciśnienie i czysta woda, a jeśli masz wodę zażelazioną, to tym bardziej mech zniknie. Tylko kamienie mogą zrudzieć od żelaza w wodzie.

Każda chemia może zaszkodzić roślinom. Więc albo

- wyjmij kamienie na folię, przepłucz je karcherem czy z węża i połóż z powrotem, albo umyj na miejscu ale bez chemii.

Ja mam szare więc je tylko odkurzam. Ot dlaczego nie powinno się kłaść białych kamieni, właśnie dlatego z czym m.in. masz problem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 08:15, 22 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Chyba będę musiał je wrzucić na jakieś taczki lub coś innego i dopiero podziałać karcherem pod wysokim ciśnieniem bo na folii i na ziemi wszystko poleci ...
Gardenarium 08:23, 22 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób sposobem i środkami jakimi uważasz, aby skutecznymi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mielas 20:45, 27 lip 2017

Dołączył: 27 lip 2017
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)
Pierwsza sprawa: biały kamień - piszę po raz kolejny - pasuje do akwarium nie do ogrodu.

Druga sprawa - agrowłóknina, wywal ją, wszystko odśwież, kamienie wyrzuć, nasyp nowych, w innym kolorze. I po kłopocie.

Jak masz takie coś, to co mam doradzić, skoro to trzeba wywalić. Samo popryskanie nic nie da. Właśnie m. in. dlatego nie robię takich kamieni i nie daję włókniny, nigdy.


rozumiem ze to tyczy się również moje przypasku (zdjęcia)
nie da się czymś spryskać tego ?

Gardenarium 21:22, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wątrobowce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patryk07b 19:26, 04 paź 2017

Dołączył: 24 gru 2015
Posty: 6
Nie zgodze sie z opinia, ze bialy kamienie nadaja sie tylko do akwarium. W centrach ogrodniczych nadal bardzo popularne sa jasne kamienie typu biala marianna, grys janowicki czy jeden z drozszych kamieni otoczak lub grys Thasos. Mozna sprobowac zrobic oprysk srodkiem o nazwie Mogeton jest to niemaly koszt, bo Mogeton z agrecola kosztuje okolo 9zl za proszek na 1 litr cieczy roboczej. Zawsze to lepsze niz wymieniac tony kamienia.
____________________
Patryk07b 19:28, 04 paź 2017

Dołączył: 24 gru 2015
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem co to jest, wygląda na wapień, a nie biały marmur, nie wygląda tragicznie, ale zdjęcie może przekłamuje. W każdym razie, może zostać.


To grys janowicki.
____________________
Anico 10:46, 24 paź 2017


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
jedno jest pewne czują się tam dobrze
____________________
wiciokrzew przewiercień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies