Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród :)

Syla 08:49, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
wczoraj sobie usiadłam i przesyłam to co miałam na myśli mniej więcej , bo to jest jeszcze w fazie wymyślania .....ale coś takiego co wysłoni oczko i stworzy miejsce do odpoczynku przy nim ......




brakuje jeszcze koloru ale to nie problem .... myślałam o pnących roślinach przy ławeczce po obu stronach .... róże , powojniki .... ??? oraz żurawki , trzmieliny , jednoroczne begonie .... jeśli tam jest dużo słoca to lawenda i może róże ...... Podumaj trochę .... Jak byś miała zdjęcie z za oczka w stronę domu (mile widziane ze wzglącu na rozłożenie linii, ale coś mi się wydaje, że gdzieś takowe już było, muszę poszperać ) Rośliny będą rosły i dadzą odrobinę cienia .... pomyślałam również o funkiach przy oczku w różnych odcieniach i wzroście ......

pozdrówki
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
magnolia 09:16, 24 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
właśnie, popieram Sylwię- coś na brzeg. Może by się dało na brzegu w żwirze zrobić takie kieszenie, albo donice bez dna z ziemią, żeby posadzić tam kępy irysów, albo traw ozdobnych. Żeby te linię brzegową zrobic bardziej zieloną, naturalna, nie taką sterylną.
____________________
Agnes 10:02, 24 kwi 2012


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
Sylwuś już mi się podoba tylko na taki efekt dużych okazów muszę jeszcze trochę poczekać no i jest mały problem bo mój M nie chce słyszeć o liściastych drzewach przy oczku a nie mam pojęcia czym ewentualnie mogłabym je zastąpić ...

A zdjęcia mam takie ..
.
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
Syla 12:15, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No tak to jest albo kupujemy duże i wydajemy dużo kasy albo odwrotnie tylko uzbrajamy się w cierpliwość ..... W miejsce drzew liściastych możesz posadzić np zwiewną choinę kanadyjską lub świerk Brewera coś takiego o delikanym pokroju .... hmmm ale liściaste wprowadzają lekkość i szum , szkoda , szkoda . A jak obiecasz M , że to Ty będziesz czyściła z liści oczko ??? to może się uda . Nie koniecznie w takiej ilości jak zaproponowałam ale można ze dwie sztuki po przekątnej w czerwonej barwie posadzić .... Przy oczku można posadzić tak jak sugerowała Magnolia .... jakieś zwiewne kolorowe trawy ....

Alternatywą dla drzew mogą być duże krzewy typu pęcherznice, derenie , krzew magnolii lub berberysy Thunberga Pink Queen lub klony Atropurpureun - niskie do 3m
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:17, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pomyślałam jeszcze o śliwie dziecięcej - piękny bordowy krzew kwitnący na bladoróżowo
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
magnolia 12:38, 24 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
wiesz, jeśli Twojemu M. wydaje się że z iglastych nie ma liści, to pokaż mu co się dzieje pod każdą sosną, choinką- igły na grubo.
Ja bym sadziła drzewa o stosunkowo dużych liściach, mniej wybierania. Czyli katalpa jeśli jest tam dość zacisznie i ciepło, klony Globosum, jawor Brillaintissimum, klon czerwony...
____________________
EwaG 13:24, 24 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
O straciłam ten wątek z oczu a widze, że się tu tyle dzieje.
Co do propozycji Syli to ja bym nie podkreślała dościa do stawu dodatkowo. Raczej dała coś co je złagodzi i odwróci wzrok. Świerk Brewera byłby dobry, ale on wolno rośnie, i raczej w zacisznym miejscu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Agnes 09:07, 25 kwi 2012


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
Dzięki dziewczyny za propozycje

A co mogłabym posadzić wzdłuż chodnika od strony oczka, tak aby je wysłonić i żeby nie rzucało się w oczy od razu po wejściu na podwórko ? Zapewne na całej długości , bo tylko do wejścia (oczko) to chyba nie za bardzo będzie to wyglądało ...dodam zdjęcie żeby to lepiej zobrazować




____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
ana_art 23:28, 28 kwi 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Agnieszko przejeżdżałam wczoraj obok Ciebie Jako że prowadziłam to tylko rzuciłam okiem i tak sobie myślę że w tym rogu kolo stawiku dałabym nieregularnie 3-4 serby w rogu, fajnie by osłoniłyby staw , a przed nimi po łuku np rh
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Agnes 08:54, 02 maj 2012


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
Anula ... i nawet nie zajechałaś
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies