Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Choroba gruszki Klapsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroba gruszki Klapsa

anmo 16:09, 10 maj 2017

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 6
Witam wszystkich i mam takie pytanie dwa lata temu posadziłem sadzonkę gruszki Klapsa. W tym roku pierwszy raz zakwitła, lecz sam przewodnik na samym końcu na ok 10 cm póżno rozwinęły sie listki lecz teraz uschły myslałem, że mróz sparzył, ale reszta ok i pare zawiazało sie owoców. Przy dokładnym obejrzeniu przewodnik wyglada jak by zasychał watpie aby to mróz przypuszczam iz moze to jakaś choroba. Prosze o informacje co to moze by i jak zwalczyc ta chorobe. Pozdrawiam.
sylwia_slomc... 16:10, 10 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
anmo napisał(a)
Witam wszystkich i mam takie pytanie dwa lata temu posadziłem sadzonkę gruszki Klapsa. W tym roku pierwszy raz zakwitła, lecz sam przewodnik na samym końcu na ok 10 cm póżno rozwinęły sie listki lecz teraz uschły myslałem, że mróz sparzył, ale reszta ok i pare zawiazało sie owoców. Przy dokładnym obejrzeniu przewodnik wyglada jak by zasychał watpie aby to mróz przypuszczam iz moze to jakaś choroba. Prosze o informacje co to moze by i jak zwalczyc ta chorobe. Pozdrawiam.

Może zaraza ogniowa.
u mnie siekło morelę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mazan 20:05, 10 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anmo

Zdecyduj się, w którym wątku chcesz otrzymać odpowiedź: tu czy w chorobach i szkodnikach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anmo 13:13, 11 maj 2017

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 6
Że dwa watki wstawiłem bo pierwszego mi nie komp nie pokazywał
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies