Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zeolit zakarpacki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zeolit zakarpacki

Enya73 10:32, 10 wrz 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Ja stosowałam u siebie zeolit przy założeniu trawnika oraz stosuję go do swojego oczka wodnego. Mam działkę ze spadkiem na gliniastym podłożu. Nie mam systemu nawadniającego. Zeolit sprawdził się znakomicie. Nie mam zastojów wody na trawniku, tak jak to było wcześniej. Rośliny mają się świetnie.
Można go kupić bezpośrednio w Andaluzji, jak ktoś potrzebuje więcej. Ja zamawiałam bezpośrednio całą paletę. Wychodzi taniej niż na A

Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
PiotrS 15:11, 09 cze 2017

Dołączył: 29 maj 2017
Posty: 5
No właśnie jeśli chodzi o stosowanie Zeoiltu w celu zrobienia podłoża większość opinii z jakimi się spotkałem jest raczej pozytywnych. Natomiast kontrowersje budzi stosowanie zeolitu do piaskowania, spora grupa ludzi uważa, że jeśli będzie wystawiony na słońce to będzie powodował wysychanie ziemi poprzez absorbowanie wody z gleby. No chyba, że komuś właśnie o to chodzi bo za mocno podlewa. Nie wiem co o tym myśleć.
p.s. trochę czasu minęło a więc może ktoś z forumowiczów ma już doświadczenia w jego stosowaniu. Mam też korzystając z okazji pytanie czy ktoś może stosował zeolit z Certechu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies