Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zeolit zakarpacki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zeolit zakarpacki

Iwona 09:46, 21 cze 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
Witajcie, czy ktoś z Was używał może zeolitu zakarpackiego do trawnika. produkt ten był reklamowany jakiś czas temu w Mai w Ogrodzie. Chciałabym to wypróbować przed założeniem trawnika, wymieszać z podłożem. Czy to rzeczywiście tak dobrze magazynuje wodę i czy warto wydawać pieniądze? Może ktoś wcześniej miał do czynienia z zeolitem?
____________________
alinak 21:32, 23 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
nie miałam , ale może się mylę że wapnowanie ma podobne zasługi.
to na mój gust podobna sprawa jak z mikoryzą . z grzybami , których i tak pełno dajesz z torfem przy sadzeniu, lub co lepsze z kompostem .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 01:13, 26 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co jakiś czas wchodzą nowe środki i materiały do ogrodnictwa, efekt ich stosowania dopiero po jakimś czasie pokaże czy było warto i czy działa. Jak nie zastosujemy - nie przekonamy się. Ja staram się wypróbowywać różne środki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ArturPoniato... 19:26, 03 lip 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 49
Zeolit ma bardzo dużo właściwości jest stosowany w ogrodnictwie, do oczek wodnych, do filtrów, do nawozów. My go stosujemy w filtrach w systemach nawadniających gdy pobieramy wodę z studni głębinowej. Pewnie każdy ogrodnik i sadownik wie co powoduje żelazo zawarte w wodzie.
____________________
rmf 22:42, 11 mar 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Co prawda jestem początkującym ogrodnikiem ale gdzieś czytałem, że nie ma dobrego trawnika bez gliny więc jeśli woda ucieka to może taniej zamówić wywrotkę gliny i przemieszać z ziemią. Oczywiście to dobre jedynie przy zakladaniu trawnika. Zanaczam, ze to tylko taki pomysł- sam mam odwrotą sytuację -mam samą glinę i trzeba przyznać ze na brak wody nie mogę narzekać
____________________
dominika_iwa... 17:23, 02 kwi 2013

Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 1
Witam,
zdecydowałam się wypróbować zeolit do piaskowania gotowego dwuletniego trawnika (zbita ziemia, trawa słabo się krzewi). Na razie zamówiłam ilość odpowiadającą zaleceniom producenta na metr kwadratowy. Będę próbować jak tylko przyjdzie odpowiednia pogoda i obserwować efekty, opiszę swoje spostrzeżenia.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Gardenarium 17:47, 02 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo proszę o własne obserwacje, będzie wiadomo, czy to coś daje. I jak wychodzi cenowo na m2.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 08:21, 21 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czy na zbitą gliniastą glebę można zastosować zeolit zamiast piaskowania? Areacja i werykulacja pomagaja na krótko. Intensywne użytkowanie trawnika powoduje, że gleba jest bardzo ciężka
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 07:48, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę Marzenko, że można zdecydować się na taką opcję.

Na m² trawnika do piaskowania potrzeba około 0,6 kg zeolitu.
15 kg zeolitu kosztuje 20-30 zł i wystarcza na około 25 m2 powierzchni. Tak było podane w programie TVN.

Można go było też dodawać do podłoża podczas zakładania trawnika, znacznie poprawiłoby to przepuszczalność i gleba by nie byłą zbita, ale już po ptakach, więc próbuj z piaskowaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 21:05, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Myślę Marzenko, że można zdecydować się na taką opcję.

Na m² trawnika do piaskowania potrzeba około 0,6 kg zeolitu.
15 kg zeolitu kosztuje 20-30 zł i wystarcza na około 25 m2 powierzchni. Tak było podane w programie TVN.

Można go było też dodawać do podłoża podczas zakładania trawnika, znacznie poprawiłoby to przepuszczalność i gleba by nie byłą zbita, ale już po ptakach, więc próbuj z piaskowaniem.


Zakupiłam 6 worków 20 kg czyli w moim przypadku na ok 200 m2 trawnika a ja mam 70 m2
Będę piaskować ale chyba jeszcze raz wykonamy areacje, bo gleba jest bardzo zbita
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies