Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zagospodarowanie nasypu, ma któs jakiś pomysł ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Zagospodarowanie nasypu, ma któs jakiś pomysł ?

kaczinx 13:58, 15 maj 2017

Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 1
Witajcie,

Od dłuższego czasu spędza mi sen z powiek nasyp za domem powstały w wyniku równania działki. Poza rozłożeniem agrowłówkniny, którą co rok zresztą zrywają jesienne wiatry i nasadzeniem żarnowca na środku nie mam pomysłu na zagospodarowanie tego miejsca. I tutaj serdeczna prośba do Was o wskazówki, pomysły, ew, projekty zagospodarowania tego miejsca. Nie mam specjalnych wymogów także każda porada będzie dla mnie cenna. Miejsce zaciemnone z uwagi na bliskość budynku i wietrzne. Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Toszka 14:05, 15 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie chcę cię martwić, ale to banalnie proste zadanie do wykonania Pod warunkiem że śnieg tam nie spada. Jesli wietrznie to trzeba żywopłot posadzić - będzie przytulnie z tej strony
Żarnowiec lubi słońce.

Można zrobić kulkowisko buksowe lub cisowe, lub mieszane. Można dać stożki równie dobrze.
W cieniu rosną pięknie hosty, brunery, żurawki. Zerknij do wątku Remi tam jest lista roślin na wspaniałą cienistą rabatę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies