Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » tu narazie jest ściernisko ale będzie ogrodowisko :)

Pokaż wątki Pokaż posty

tu narazie jest ściernisko ale będzie ogrodowisko :)

monikaletde 14:30, 16 maj 2017


Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 8
Widzisz, i mam już dwie cenne podpowiedzi od Ciebie,i obie w gratisie ;> muszę przestawić myślenie, bo faktycznie patrzyłam na to z perspektywy zza szybki salonu, no typowy balkonowiec

Makadamia również i tobie dziękuję ! siadam dziś wieczorem, kieliszek wina dla fantazji i dokonam podziału administracyjnego ;>
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7696-tu-narazie-jest-sciernisko-ale-bedzie-ogrodowisko
Toszka 15:11, 16 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Podczytuj wątek Edi75, bo u Edytki ten sam etap, czyli początki i tłumaczenia co zaplanować i takie tam

Wczoraj szłyście łeb w łeb... dziś Edytka na prowadzeniu To żarcik oczywiście, ale tor do pokonania ten sam... taka "Wielka Pardubicka"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ragsmom 16:24, 16 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Toszka napisał(a)


Lekcja nr.1. (gratis)
Strona (jaką obecnie omawiamy, czyli przyszłego sadku) świata zachodnia, ale wystawa słoneczna będzie wschodnia... Bo jak dojdzie żywopłotowa ściana na zachodnim krańcu działki to zasłoni zachodnie słońce. Ściana północna bedzie mieć niemal cały dzień słońce od południa, a pod południową granicą działki będzie północny cień
Ot, inaczej na strony świata patrzy ogrodnik i nazywa rabatę "wystawą na słońce"


Witam serdecznie-porad nie udzielę bo sama dopiero się uczę ale pod powyzszymi słowami Toszki podpisuję się obiema rękami (w rękawiczkach w różowe kwiatki -prawie jak ananasy) kierunki kierunkami ale najważniejsze co i jak bardzo ewentualnie może nam przesłonic słoneczko
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
monikaletde 09:02, 17 maj 2017


Dołączył: 15 maj 2017
Posty: 8
Toszka a gdzie tam, ja to raczej dłuuugi maraton przewiduję a Edi to już ma chyba nawet jakąś trawę ;>
W każdym bądź razie moje przemyślenia i douzupełnienia z wieczoru spędzonego z winem ( może tak nazwę ogród, ogród z winem )
uwaga


czego będę potrzebowała
kącik gospodarczy ( w miejscu budynku nr 2 którego nie będzie ) :
warzywniak, wędzarnia i sad z drzewkami owocowymi - czereśnie, jabłonie itd
miejsce na ognisko
grill
plac zabaw dla dzieci
szopa na narzędzia i takie tam
W związku z faktem, iż budowa w toku jeśli chodzi o zagospodarowanie chciałabym się skupić na ścianie najbardziej odległej od domu i też najbardziej wystawionej na pola naokoło ponieważ nie będzie ona wystawiona w żaden sposób na to co się będzie działo na budowie, a drzewa mogłyby już rosnąc

chciałabym stworzyć przytulny zakątek okolony drzewami, mogę sobie pozwolić na duże drzewa zdecydowanie

Styl ogrodu
czy można to nazwać uporządkowanym bałaganem? ;> lubię oddzielać strefy i mieć wszystko uporządkowane, ale w tych uporządkowanych miejscach już nie wszystko musi być pod linijkę, no i uwielbiam trawy, i purpurowe klony i krzaki, no lubię krzaki !


zdjęcie zapożyczone z internetu

wrzucę kilka zdjęć które mnie urzekły

zdjęcie zapożyczone z internetu

zdjęcie zapożyczone z internetu zdjęcie zapożyczone z internetu zdjęcie zapożyczone z internetu

trochę o domu
wyglądać będzie tak:
zdjęcia własność Archon



tylko bardziej w szarościach ( elewacja biała, okna szare, drewniana elewacja - ciemniejsza niż ta na zdjęciach, bardziej w ciepłych brązach ) ścieżki będą z dużych szarych płyt i chciałabym aby ogród w pewien sposób z tym współgrał

oczywiście moim pierwszym pomysłem było zakupić milion pięćset sadzonek szmaragdami heja banana, ale kiedy już tu weszłam do was...to koniec, no koniec całkowity

myślałam o świerkach serbskich uzupełnionych owymi szmaragdami i później piętrowo ( czy wspominałam że piętrowość tez kocham? )

a jeszcze póżniej uległam całkowitemu zagubieniu i stąd moje pojawienie się tutaj

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7696-tu-narazie-jest-sciernisko-ale-bedzie-ogrodowisko
edi75 09:20, 17 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2023
Witam.Jestesmy na tym samym etpie drogi.Trawa jaka trawa to chwaściory
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
makadamia 09:30, 17 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Monika - polubimy się zdecydowanie

Jakbyś tylko mogła większy ten plan wstawić, to byłoby super, bo na tym jestem w stanie odczytać jedynie SAD

Jeśli mogę nieśmiało prosić, to OGROMNYM ułatwieniem dla mnie byłoby, gdyby udało Ci się narysować ten plan na siatce w paincie; tak, żeby działka była nie pod kątem, jak na Twojej mapce, tylko prosto.
Mniej więcej tak jak na tym rysunku, który zrobiłam dla innej forumki:


Dałoby się?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 09:44, 17 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moniko, podlinkuj nie swoje zdjęcia, bo zaraz cię Danusia pogoni (i słusznie) za łamanie praw autorskich. Jeśli nie jesteś zalogowana na Pintereście to zrób to i tam utworzysz swoje tablice z inspiracjami. Będziesz linkować i nie będzie problemu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 10:09, 17 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ugh. Przyznam się, że nie za bardzo rozumiem ten zwyczaj linkowania i nie lubię go.
Na muratorze zdjęcia się wrzuca, żeby były widoczne w wątku i dodaje link, żeby nie było kłopotów z prawami autorskimi.
Na gazecie to w ogóle nikt sobie tym głowy nie zawraca.

Dużo wygodniej jest, jak zdjęcia są widoczne i nie trzeba nigdzie klikać.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 10:28, 17 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu tu jeszcze w grę wchodzi pojemność serwera i zajmowanie cudzymi zdjęciami miejsca i pamięci. Takie tam techniczne pierdoły, dzięki którym forum dobrze chodzi... Choć Anka_ obecnie bez internetu, podglądajaca nas z telefonu, mieszkająca w "Skiroławkach" wkurza się, bo zdjęcia jej się nie ładują i muli się przez to całe forum.
a odnośnie praw autorskich... kilka miesięcy temu Pinterest przysłał mi info, że bardzo przepraszają, ale z serwisu muszą usunąć kilkaset zdjęć, bo autorzy nie wyrażają zgody...życie, Kochana, życie i olbrzymie kary
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lulilaj 11:44, 17 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Witam się i ja nieśmiało

Działka spora ale jak pisała Toszka "układ idealny". My skupiliśmy się bardziej na budowie domu (hmm, jakoś nie przyszło mi do głowy, że można pogodzić jedno z drugim) no i teraz mamy za swoje. Trudniej jest dostosować swoje chciejstwa do stanu rzeczywistego niż zaplanować i na spokojnie "z głową" realizować. Mam szczególnie na myśli sadzenie drzew i żywopłotów. Mi udało się posadzić szmaragdy i świerki. O pozostałych będę myśleć jak uporam się z terenem (może zdążę się jeszcze napić kawy w cieniu swojego wielkiego rozłożystego drzewa za jakieś dziesiąt lat - chyba że wcześniej dopadnie mnie nadciśnienie i zamiast kawy będą ziółka)

Na prawdę w dobrym momencie trafiłaś na O. .
Jestem pewna, że dziewczyny ze swoją wiedzą, doświadczeniem i ekstra pomysłami (wiem co mówię) pomogą Ci wyczarować piękny ogród
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies