Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczna skarpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczna skarpa

Visterio 14:19, 24 lip 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Toszka napisał(a)

Druga moja uwaga - ty, Kochany lepiej zdecyduj się czego chcesz - czy wersja dla leniwych, czy min. dwa razy do roku kulkowanie buksów i berberysów


Raczej wersja dla leniwych chociaż przycinanie 2x do roku to moim zdaniem żaden problem
Visterio 07:55, 17 sie 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Toszka napisał(a)
Moja podpowiedź - typowym błędem jest upychanie wszelkich podobajek i chciejstw na jednej rabacie. Trawy - miskanty, rozplenice, trzcinniki mozna dać grupami, min. po 3 -5 gdzieś na rabatach po ogrodzie. Trawy wprowadzają niebywałą dynamikę w ogrodzie.


Zgadzam się z Tobą dlatego nie chce zrobić ze skarpy typowej choinki.
Wolałbym też rośliny wolnorosnące, aby nie kombinować co 2 sezony z przesadzaniem lub wykopywaniem, dlatego cenna Twoja uwaga z kosodrzewinami. Nie mam doświadczenia w roślinach, potrafię je może ładnie rozłożyć na rabacie ale nie znam tych gatunków które wymieniłaś - jak będą wyglądały za rok lub 2.

Po drobnych korektach:
1. Bukszpany stożki
2. Sosna varella
3. Berberys
4. Cis na pniu
5. Rozplenica little bunny?
6.?

Doradździe co włożyć w miejsce 5 i 6. Dodam, że chciałbym coś co będzie mocno kontrastowało z jasnym, drobnym kamieniem. Cała rabata będzie docelowo wpełniona takim drobnym kamyczkiem, pod grillem czarny bazalt.


Zastanawiałem się też czy wzdłuż linii kostki granitowej nie posadzić w rzędzie bukszpan.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies