Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » porada w prawie rabaty nad płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

porada w prawie rabaty nad płotem

Neftyda 13:08, 11 lip 2017

Dołączył: 07 kwi 2017
Posty: 2
witam wszystkich serdecznie,
niedawno zakończyliśmy kompletną "przemianę" naszej działki, czyli założyliśmy kostkę brukową. Co się z tym wiąże powstało wiele kwietników, które muszą zostac obsadzone. Nie w tym jednak rzecz Chodzi konkretnie o miejsce przy płocie. Jest to pasek około 15 metrów od początku działki do końca kostki o szerokości około 70 cm. Kompletnie nie wiem czym ta rabatę obsadzić. Nie interesują mnie żadne iglaki. Myślałam o juce ogrodowej co 2-3 metry. I tu moje pytanie co wsadzić obok tej juki aby to współgrało ze sobą. Ogólnie w ogrodzie będzie dużo liliowców, host oraz żurawek. Pod płotem z przodu będą posadzone róże.
Dziękuję za wszystkie rady

Toszka 18:10, 11 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wszystko zależy w jakiej chcesz tonacji utrzymać rabatę. Zdecyduj o doborze kolorów i wybieraj do ciężkiej, wyrazistej yukki rośliny zwiewne i na suche stanowisko.
Proponuję albo zrobić preriową rabatę, albo niemal angielską pełną bylin i kwiatów.

Można zrobić w tonacji pastelowej i dodać róże białe lub różowe, stipę, lawendę, szałwię, werbenę, perowskię, miskanty lub trzcinniki, bylicę Schmidta 'Nana', seslerię lub kostrzewę siną.

Mozna też zestawić monardę, sedum, stipę, trzcinniki, żurawkę drżączkę lub inną o czerwonych dzwoneczkach, jarzmianki, przywrotnik ostroklapowy

Mozna tez yukkę połączyć z brązowymi trawami, czosnkami, perowskią, kulami bukszpanowynmi, werbena, lawendą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies