Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak się pozbyć się "samosiejki" w postaci zboża ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak się pozbyć się "samosiejki" w postaci zboża ?

Kamil2906 20:19, 15 sie 2017

Dołączył: 15 sie 2017
Posty: 1
Witam,
jestem początkujących "forumowiczem" .
Kupiłem z żoną działkę rolną na której w zeszłym roku rosło zboże. Wszystko było skoszone i tak zostawione. W tym roku odrosło to wszystko na nowo, mam pytanie jak tego wszystkiego się pozbyć? Aby później posiać trawę i ewentualnie jakieś kwiaty i jakieś krzewy z owocami

Myślałem aby tego wszystkiego pozbyć się za pomocą kosy spalinowej, potem to spryskać chemią ( randapem) na koniec użyć glebogryzarki.
Zdaję sobie sprawę że od razu tego wszystkiego się nie pozbędę i pewnie to trochę odrośnie ale jak to zrobić aby tego było coraz mniej.

Będę wdzięczny za rady, zdjęcie poglądowe poniżej



ps. trochę "źle" sformułowałem tytuł wątku i nie wiem jak to zmienić

Pozdrawiam
Kamil
sylwia_slomc... 20:59, 15 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Wpuść kombajn wymłóć i sprzedaj lub oddaj, potem zaorać na zimę i zgryźć wiosną i zawłóczyć, musisz nająć jakiegoś rolnika ze sprzętem, inaczej to zboże nawet jak zesieczesz to się wysieje i za rok powtórka będzie.
Zboże to dar - chleb, marnować nie wolno, może ktoś dla trzody lub drobiu kupiAlbo odstaw do skupu.
Chemia w tym przypadku raczej nie za wiele pomoże i zatruje ziemię na amen.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies