Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prośba o pomoc dla kompletnego laika :(

Pokaż wątki Pokaż posty

Prośba o pomoc dla kompletnego laika :(

anianie 14:32, 30 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 11
Toszka, kostka była położona w zeszłym miesiącu..
Nawet nie chcę sobie wyobrażać miny męża (i rodziców, którzy z nami mieszkają i partycypowali w kosztach..)!! Zabili by mnie za taki pomysł!
____________________
prosba o pomoc dla kompletnego laika
makadamia 15:30, 30 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja też nie chcę.

Aniu, jak myśmy robili podjazd i mąż zaproponował powierzchnię dwukrotnie większą niż poprzednia, miałam w głowie wizję betonowej pustyni.
Wymyślił jednak, żeby odsunąć ją dosłownie o 50 cm od ogrodzenia, tworząc takie miniaturowe rabatki. I to był strzał w 10. Te mikro-rabatki już teraz bardzo dużo dają.

Nie mówię, że musicie to robić teraz, ale za rok czy dwa, jak już pęcherze na rękach się zagoją możesz zaproponować mężowi zdjęcie paru kostek pod samym ogrodzeniem.

No ale my tak sobie gadu, gadu, a konkretów zero

Pierwsza propozycja:

Ciemnozielonym kolorem zaznaczyłam rabatki, a jeszcze ciemniejszym - żywopłoty.

Miejsce na maliny zostało, ale zasłoniłabym je czymś wyższym niż te daniki(?)
Przed żywopłotem - rabatka, przed rabatką - plac zabaw (huśtawka i piaskownica).
Na całej długości tego budynku sąsiada - pnącze (uzgodnić z sąsiadem)
albo ewentualnie drzewa owocowe prowadzone w formie szpaleru (wklejałam przykłady u Wani). Wystawa południowa, miejsce osłonięte i ciepłe od muru - powinny świetnie owocować
Pod murem można zrobić wąską rabatkę, ale nie jest to konieczne - do rozważenia na później.
Na końcu tego budynku - drugi żywopłot na całą szerokość. Tam można by zrobić malutki placyk wypoczynkowy (z tej kostki, którą zdejmiecie z podjazdu), osłonięty od ulicy.
Wzdłuż całego podjazdu, do samej ulicy: szpaler drzew kolumnowych, a pod nimi mogą być takie krzewy, byliny i trawy jakie Ci w duszy grają.

Przed budynkiem chciałam też zaproponować samą rabatę, ale tam w sumie jest duży kawałek, więc może na początek tylko rabata pod samym domem. Potem można rozszerzyć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies