Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prośba o pomoc dla kompletnego laika :(

Pokaż wątki Pokaż posty

Prośba o pomoc dla kompletnego laika :(

anianie 15:29, 28 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 11
No nie wgrywa się jak się nie umie czytać ze zrozumieniem..
____________________
prosba o pomoc dla kompletnego laika
anianie 15:29, 28 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 11
____________________
prosba o pomoc dla kompletnego laika
Toszka 17:00, 28 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nanieś wymiary na plan i zaznacz kierunki świata.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 17:02, 28 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Faktycznie wymiarów nie da się odczytać. Nawet jak powiększam na podglądzie Może spróbuj po prostu długopisem opisać i zeskanować albo zrobić zdjęcie?

Co Ty na to, żeby zrezygnować z trawnika? plac zabaw dla dzieci można by z jakiejś innej nawierzchni zrobić.
odpadłoby Wam kupowanie kilku gratów, które tylko do trawnika są potrzebne, typu kosiarka, aerator itp.

Wrzucam przykład, jak może wyglądać ogródek po likwidacji trawnika
Przed
i po
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anianie 09:01, 29 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 11
Kurczę, taki plac mamy wybetonowany na podwórku że przydałoby się trochę trawy..
____________________
prosba o pomoc dla kompletnego laika
Toszka 10:28, 29 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zgadzam się, że kostki macie od... groma
Mam prośbę, o zaznaczenie kierunków świata widocznie - wytrzeszczam oczy i nie widzę literek. To ważne przy planowaniu rabat, bo może się okazać, że aby podziwiać kwiatki będziesz musiała kleić się do siatki, bo rośliny odwracają się do słońca.
Macie dwie bramy - dolny wjazd ma aż 6 metrów szerokości (tyle ile ma cała moja działka!!!!). Po co wam aż tak szeroko? Szkoda miejsca. Zastanówcie się z eMem, może da się zlikwidować trochę kostki (takie przypadki były już na forum) - odzyskacie ziemię i miejsce na zieleń.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 11:47, 29 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)
Zgadzam się, że kostki macie od... groma
Mam prośbę, o zaznaczenie kierunków świata widocznie - wytrzeszczam oczy i nie widzę literek. To ważne przy planowaniu rabat, bo może się okazać, że aby podziwiać kwiatki będziesz musiała kleić się do siatki, bo rośliny odwracają się do słońca.
Macie dwie bramy - dolny wjazd ma aż 6 metrów szerokości (tyle ile ma cała moja działka!!!!). Po co wam aż tak szeroko? Szkoda miejsca. Zastanówcie się z eMem, może da się zlikwidować trochę kostki (takie przypadki były już na forum) - odzyskacie ziemię i miejsce na zieleń.


Toszko, z tego co się zorientowałam po zdjęciach, to na dole nie ma bramy. Wjeżdża się tylko od góry.
Te 6 metrów to po prostu placyk parkingowy. Musi być trochę szerszy, żeby można było wygodnie wysiąść. Choć faktycznie 6 metrów to "na bogato".
Przypuszczam, że powodem była łatwość manewrowania na zakręcie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:01, 29 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anianie napisał(a)
Kurczę, taki plac mamy wybetonowany na podwórku że przydałoby się trochę trawy..


No właśnie przyjęło się, że żeby było "zielono" to musi być trawa, co wcale nie jest prawdą. Na dowód wkleiłam wyżej te zdjęcia, których najwyraźniej nie obejrzałaś
Wrzucę zatem jeszcze inne inspiracje "beztrawnikowe":
https://pl.pinterest.com/pin/285486063862388271/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063861817104/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063861030463/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063860727810/

Natomiast z brakiem trawnika jest inny problem. Dzieci do zabawy potrzebują "miękkiej" powierzchni. Płyty czy żwir pod huśtawką to nie jest dobry pomysł.
Są różne materiały do stosowania na placach zabaw, ale z tego co mi wiadomo - drogie.

Rozwiązaniem jest zrobienie po prostu dużej piaskownicy, pod całym placem zabaw, mniej więcej tak jak ma Wani. Tylko znowu - piasek uwielbiają małe dzieci, a wszystkich innych denerwuje.

Także jeżeli uznasz, że jednak trawnik jest Ci niezbędnie potrzebny, to kończę temat

Ps. popatrzywszy na te inspiracje stwierdzam, że rozwiązaniem mogłaby być nawierzchnia drewniana, ale znowu - koszty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anianie 12:59, 29 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 11
Wstawiam zdjęcia z oznaczeniem kierunków.
Tak, mamy jeden wjazd od strony ulicy. Rzeczywiście mamy sporo tej kostki, bo miała być budowana taka wiata na samochody właśnie na tych 6 metrach, ale jeszcze jest to w fazie przemyśleń - nie wiem, czy jednak podwórko nie jest za małe. Zobaczymy.
I właśnie ze względu na wszechobecny beton myślałam też o trawie, żeby trochę tej zieleni było. Obecnie mamy resztki trawy i dużo piachu, który strasznie dzieci wnoszą na kostkę.. Poza tym też myślałam, żeby huśtawkę przenieść na kostkę - ale to jednak niebezpieczne, więc może dobrze, żeby tą huśtawkę gdzieś wkomponować, bo dzieciaki chętnie się bujają.
Zdjęcia bez trawy jak najbardziej oglądałam - ale z przyczyn powyższych może jednak żeby troszkę jej było. I ja wcale nie mówię, że mi się nie podobają takie rozwiązania.
____________________
prosba o pomoc dla kompletnego laika
Toszka 14:26, 30 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poważnie mówię - przemyślcie sprawę zlikwidowania części kostki. Przy budynku gospodarczym może powstać fajny maleńki ogródek. Pomiędzy budynkiem gospodarczym,a domem (tam gdzie studnia) może być super trawniczek.
Pomyślcie - chwila rozpierduchy wokół domu, ale za to jakie perspektywy ogrodu i zieleni. Dla dzieciaków też wielka frajda
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies