Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogród z brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród z brzozami

Sonka 11:41, 03 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
Sądziłam, że działka jest dużo większa, ja mam sporo, ok 30 arów i czasami chciałabym mniej, za płotem następne 20 arów, ale to już tylko koszona łąka.Chciałbym taki lasek brzozowy, bardzo mi się podoba.Brzóz mam wkoło sporo, ale ogromne, a tylko takie młode wygladają uroczo.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
bartek 20:35, 03 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 23
Sonka napisał(a)
Sądziłam, że działka jest dużo większa, ja mam sporo, ok 30 arów i czasami chciałabym mniej, za płotem następne 20 arów, ale to już tylko koszona łąka.Chciałbym taki lasek brzozowy, bardzo mi się podoba.Brzóz mam wkoło sporo, ale ogromne, a tylko takie młode wygladają uroczo.


Dla mnie 13 arów jest całkiem OK, pracy wystarczająco dużo. Chociaż nie ukrywam, że poluję na działkę za płotem, kolejne 12 arów. Nie wiem co z nią zrobię...

Ja mam brzozy pożyteczne (Doorenbos), rosną one do ok. 12 metrów, więc do takiego ogródka w sam raz. Są piękne, polecam!
____________________
BartoszOgród z brzozami
Sonka 21:26, 03 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
Mam jedną.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
kasja83 13:52, 04 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
bartek napisał(a)
hej @kasja83
hej @sonka

Dziękuję za wizytę. Działka 13 arów w tym dom & kostka ok. 3 arów.
Staram się jak mogę, żeby to "jakoś" wyglądało. Najwięcej zachodu jest z trawnikiem - to najbardziej wymagająca rabata

Dokładnie!Cały czas powtarzam mężowi, który wszędzie mógłby mieć trawnik.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
leon60 15:19, 04 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pod brzozami na moje oko masz molinie
Czekam na więcej fotek
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
bartek 20:29, 04 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 23
&leon60

Piękny masz ogród.
Tak, to są chyba molinie

A może TY mi doradzisz. Mam dwie rabaty położone trochę niżej (na środku trawnika). Jest tam ciągle mokro, - zbiera się woda z podlewania trawy. Zresztą woda bezpośrednio ze zraszaczy też tam pada - niestety nie mam jak ich inaczej ustawić. Co tam posadzić żeby ładnie rosło? Jest tam pełne słońce. Potrzebuję coś niedużego (do 50 cm?) i może zimozielonego. Obecnie rośnie tam kosodrzewina, która jest już do usunięcia (zgniła).

Dzieki
____________________
BartoszOgród z brzozami
ElzbietaFranka 01:08, 08 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Witam Bartek. 13 arów to nie jest dużo dla ciebie twierdzisz wystarczająco. Foty sa tak zrobione, ze ma się wrazenie, że jest ok. 30 arów też tak myślałam.

Nawadnianie chodzi pełną parą. Nie możesz tego nawodnienia wyregulowac na dyszach? Nie widać tej rabaty aby tobie doradzić. Hortensje mogłyby być lubią wilgotne podłoże ale nie lubia być roszone wodą. Możesz posadzić choiny kanadyjskie to sa drzewa oraz małe krzaczki bardzo lubią mokre podłoże. Może zrób jakies bagienko i posadz rośliny wodne.

Zajrzyj w necie "rośliny na podmokły teren" coś wpisz i wszystkiego się dowiesz. Moim zdaniem powinieneś posadzic choiny kanadyjskie 'Jeddeloh' są bardzo ładne.
Sprawdź w necie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
bartek 10:08, 08 wrz 2017


Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 23
@ElzbietaFranka

Hej, wiesz jak to jest... poluję na kolejne 13 arów za płotem. Teraz tam jest pole uprawne.

Niestety nie da się do końca wyregulować dysz, tak ustawić kątów aby miejscami nie padało na rabaty. Większym problem jest to, że trawnik i rabaty są trochę wyprofilowane (poziomy)i w wielu miejscach woda z trawnika zbiera się w rabatach.

Choiny kanadyjskie to jest chyba fajny pomysł. Myślałem również o mahoniach pospolitych. Może dadzą radę
____________________
BartoszOgród z brzozami
bartek 22:55, 31 paź 2017


Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 23
jesienn ie
____________________
BartoszOgród z brzozami
eVka 23:29, 31 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam się w twoim ogrodzie piękny masz trawnik i kanciki angielskie no i moje wymarzone brzozy, czy to są doorenbos?
Choiny kanadyjskie lubią mokro i cień lub półcień, planuje je u siebie przy ścianie garażu.
Pozdrawiam i będę kibicować
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies