Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk biały - Picea glauca

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk biały - Picea glauca

Gardenarium 18:45, 07 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
damiansniadecki napisał(a)
Witam, czy ktoś może powiedzieć co to za świerk i gdzie go kupić?


To świerk karłowy, w formie stożka. ja go nie polecam.
Gdzie kupić? Mają w każdej szkółce z iglakami bo to ikona ogrodów z lat 80-tych, każdy go miał. Ja też. Ale atakują go szkodniki i nie sadzę go w ogóle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
syli_a 12:52, 11 cze 2017


Dołączył: 11 cze 2017
Posty: 34
witajcie, niedawno zostałam właścicielką ogródka działkowego, mam na nim świerka conica ok 2 m wysokiego, poprzedni właściciele podcięli mu bok bo zachodził na chodnik, moje pytanie dotyczy cięcia nigdy nie formowanego drzewka. czy mogę nadać mu jakąś formę? np spirale albo stożka? świerk ma sporo brązowych igieł w środku,zapewne z braku dochodzącego tam słońca. przeszukiwałam internet ale nie znalazłam jasnej odpowiedzi czy mogę go ciąć czy nie mogę, czy mu nie zaszkodzę. widziałam topiary z tego drzewka ale nie mam pojęcia czy nie były one formowane od małego. ja mam "dorosły" okaz nigdy ( poza podciętym bokiem) nie cięty. a jak ciąc to chyba w marcu?
będę wdzięczna za wszystkie rady,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies