Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Mirka 19:54, 24 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ajka napisał(a)
Nastała jesień, zrobiło się zimno, albo pada, albo wieje tak, że głowę urywa, że całkiem straciłam ochotę na ogród. A tu jeszcze tulipany do posadzenia, trochę prac porządkowych ...

Ale nie powstrzymało mnie to w poszukiwaniach. Przedstawiam wam mój nowy nabytek - klon jawor brilantissimum. Szukałam większego, niestety nie znalazłam, ale ten mnie tak zachwycił, że po prostu nie mogłam go nie kupić
Czyż nie ma przepięknych kolorów? Muszę teraz przemyśleć miejsce dla niego, bo tam gdzie go planowałam posadzić będzie za mało widoczny.








Czy to na pewno on?
Powinien przebarwiać się na żółto.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Martka 20:52, 24 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, jesień idzie myślę, że to jest hortensji, a że jeszcze ma młody system korzeniowy, to może cierpi na lekką niewydolność. Tak dumam, pewności nie mam, ale moje trzy Limelight takie listki mają już od sierpnia, za to ładnie kwitną i u góry zielone. Chyba już bym o tej porze nie sypała niczego.
ajka 09:13, 25 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3936
Agatorek napisał(a)
Aniu, klon przepiękny . Muszę przestać oglądać zdjęcia drzewek, bo za chwilę zrobi mi się dżungla.

Jutro albo pojutrze zrobię fotki mojego phantoma. Może i mój już żółknie. Ostatnio nie po drodze mi tam .


Będę wdzięczna za fotki, porównam sobie, bo twoje to też świeżaki nie? Też mają takie drobne kwiaty?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 09:15, 25 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3936
Martka napisał(a)
Aniu, jesień idzie myślę, że to jest hortensji, a że jeszcze ma młody system korzeniowy, to może cierpi na lekką niewydolność. Tak dumam, pewności nie mam, ale moje trzy Limelight takie listki mają już od sierpnia, za to ładnie kwitną i u góry zielone. Chyba już bym o tej porze nie sypała niczego.


Faktycznie może to jesień, przeszłam się po ogrodzie i inne hortensje też zaczynają lekko żółknąć. Trochę się uspokoiłam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 09:17, 25 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3936
Mirka napisał(a)

Czy to na pewno on?
Powinien przebarwiać się na żółto.


Mirka głowy nie dam, tyle co pisze na metce, znawcą nie jestem. A jakie masz podejrzenia? Szukałam brilantissimum. Mam nadzieję, że trafiłam dobrze. W każdym bądź razie podoba mi się i to chyba w sumie jest najważniejsze.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 10:35, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ajka napisał(a)


Będę wdzięczna za fotki, porównam sobie, bo twoje to też świeżaki nie? Też mają takie drobne kwiaty?


Mam dwa małe krzaczki (dużo mniejsze od Twoich, bo mi psy je trochę przetrzebiły ). Jeden z nich miał jednego dużego kwiata (Venus go niedawno odgryzła ), od niedawna tworzą się zalążki nowych.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:28, 25 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Aniu, wrzuciłam fotki u siebie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mirka 14:29, 25 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ajka napisał(a)


Mirka głowy nie dam, tyle co pisze na metce, znawcą nie jestem. A jakie masz podejrzenia? Szukałam brilantissimum. Mam nadzieję, że trafiłam dobrze. W każdym bądź razie podoba mi się i to chyba w sumie jest najważniejsze.

Mnie też wybarwienia tego klona się podoba a nazwa no cóż i ja nie raz kupiłam pomylone np. Hortensje.
Brilantisimum wiosną ma pomarańczowe listki potem seledynowe a na jesieni żółte.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Martka 14:53, 25 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, mój brilliantissimum jeszcze się nie przebarwia, za to ma identyczne ubarwienie zieleni, takie pstrokate.
ajka 19:31, 25 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3936
Agatorek napisał(a)
Aniu, wrzuciłam fotki u siebie


Aga idę patrzeć Dzięki
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies