Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 20:18, 12 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Kosodrzewina Winter's Gold zaczyna przebarwiać się na żółto



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:21, 12 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Pieris Mountain Fire jesiennie:



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:24, 12 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Krzewuszka Wings of Fire



Borówki są teraz w moich ulubionych kolorach:

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 20:39, 12 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, czy ten pieris ma kwiaty?
ajka 21:03, 12 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Martka napisał(a)
Aniu, czy ten pieris ma kwiaty?


Martka no ja właśnie nie wiem czy to kwiaty? Powinnam je zerwać? W tym roku go kupiłam i nie wiem do końca jak powinnam się nim zająć.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 21:14, 12 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Joann napisał(a)

Begonie są na pierwszym miejscu mojej listy zakupów na wiosnę. Patrzę u mamy i nie mogę wyjść z zachwytu i podziwu, że tak długo potrafią kwitnąć!


Aniu, borówki są cudne w tej odsłonie i bardzo podoba mi się ta kosodrzewina. Ładny ma kolor.

Widzę też, że plaża gotowa! Kamienie z piachu trzeba po prostu wygrabić. Ostatnio znany mi temat, tylko ja akurat wygrabiałam z rabaty .
Ale pamiętam, jak nawozilismy ziemię, żeby wyrównać teren po budowie i jeden transport trafił mi się właśnie z kamieniami. Masakra.

Śliczna fotergilla, bardzo ładnie rozkrzewiona
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
hankaandrus_44 21:15, 12 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dziewczyny, pieris, tak jak skimia, jesienią pokazuje zawiązki kwiatowe, a kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Ziemia musi być taka jak dla rodków o odczynie kwaśnym. Najlepiej ściółkować na zimę korą, i nie pozwolić uschnąć z braku wody.

Zimą, w czasie opadów śniegu dobrze jemu w nogi dać kopiec śniegowy, żeby woda wsiąkała pod krzew. I chronić tak jak rodki przed zbyt dużym słońcem. Przynajmniej w pierwszych zimach po posadzeniu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ajka 21:25, 12 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
hankaandrus_44 napisał(a)
Dziewczyny, pieris, tak jak skimia, jesienią pokazuje zawiązki kwiatowe, a kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Ziemia musi być taka jak dla rodków o odczynie kwaśnym. Najlepiej ściółkować na zimę korą, i nie pozwolić uschnąć z braku wody.

Zimą, w czasie opadów śniegu dobrze jemu w nogi dać kopiec śniegowy, żeby woda wsiąkała pod krzew. I chronić tak jak rodki przed zbyt dużym słońcem. Przynajmniej w pierwszych zimach po posadzeniu.


Dziękuję Hanuś za wskazówki, o odczynie kwaśnym to wiem, to rabata z rododendronami i wrzosami, pod domem, w miarę zacisznym stanowisku. Rododendrona już jednego straciłam przez złe podlewanie i wyciągnęłam z tego wnioski, ale o pierisie nie wiedziałam, że też jest wymagający pod tym względem, postaram się nie zaniedbywać podlewania.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:29, 12 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Agatorek napisał(a)


Aniu, borówki są cudne w tej odsłonie i bardzo podoba mi się ta kosodrzewina. Ładny ma kolor.

Widzę też, że plaża gotowa! Kamienie z piachu trzeba po prostu wygrabić. Ostatnio znany mi temat, tylko ja akurat wygrabiałam z rabaty .
Ale pamiętam, jak nawozilismy ziemię, żeby wyrównać teren po budowie i jeden transport trafił mi się właśnie z kamieniami. Masakra.

Śliczna fotergilla, bardzo ładnie rozkrzewiona


Aguś te największe kamienie wygrabione, ale chodzi o to, że wcześniej mieliśmy delikatny piaseczek, faktycznie jak na plaży, a ten to taki budowlany, wkurzyliśmy się, bo pytanie przez telefon padło jaki piasek nam gościu przywiezie i zapewniał, że będą tylko pojedyncze kamienie ;(
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 21:31, 12 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, dziękuję, podłączę się jako odbiorca tych wskazówek, bo u mnie na jednym pierisie (też mam dopiero od tego roku) pojawiły się takie zapowiedzi kwiatków, wszak kwitnienie przewidziane na wiosnę, zastanawiałam się więc, o co chodzi. Czyli zostawiamy, Aniu i dbamy o podlewanie. Zauważyłam, że pierisy lubią sporo wilgoci.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies