Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Magleska 13:39, 29 lip 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18380
Super ten komplecik
Pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ajka 20:46, 29 sie 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Cześć dziewczynki, wróciłam po dłuższym urlopie i trochę przeraziłam się tym co zastałam. Pech chciał, że wyjechaliśmy kiedy tu były najwyższe upały (wcześniej na okrągło padało).
Najbardziej przeraził mnie widok mojego rododendrona, myślałam, że zwinęły mu się listki od upałów, ale lanie wody nie pomaga. Niech mi ktoś pomoże, to był mój najładniejszy rododendron Zapłaczę się jak umrze. Czy jest do odratowania? Starałam się dbać o niego, dostał nawet wiosną szczepionkę mikoryzową, preparat na nicienie





Moje paprocie też mocno ucierpiały Nie wiem czy dożyją wiosny. Wychodzi na to, że słońce jednak u mnie za mocno pali, nawet pod brzozami.

Warzywniak wyrósł, pomidory, mam dużo koktajlówek



Malin mnóstwo



Moje pierwsze papryczki



Zioła



Pinky Winky się zaróżowił, róże nadal kwitną, podrosły




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:40, 03 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Dziś porobiliśmy sporo zakupów ogrodowych, jutro mąż wziął wolne i będziemy sadzić. A zaczęło się od dwóch małych berberysków



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 06:03, 04 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A co kupiliście poza berverysami?
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 11:41, 04 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
sarenka napisał(a)
A co kupiliście poza berverysami?


Kupiliśmy jeszcze:
klon kolumnowy Crimson Sentry
lawendowiec Ruby Falls
krzewuszkę na pniu Monet
miodunkę Opal
laurowiśnię Otto Luken
bodziszek Rozanne

Dziś jedziemy jeszcze dokupić brabanty, bo mamy małą lukę i dokupić berberysów. Potem dorzucę zdjęcia.

Edit: już kupione. A berberys to Ruby Star. Malutkie są i większe dużo nie będą. Dokupiłam też jednego Golden Rocket.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:13, 04 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Czy klon Crimson Sentry kolumnowy ma szansę sprawdzić się w tym miejscu? Przy budynku?

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:29, 04 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Te kolory czerwieni już mnie zachwycają. Oczywiście potem chce luki uzupełnić jakimś nasadzeniami. Zastanawiam się nad carexami i przetacznikiem.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:18, 06 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Pod brzozami mam już porządek, wsypałam korę, wymieniłam brzydkie trawki na bodziszka Rozanne, mam nadzieję, że ładnie się rozrośnie i wiosną mnie zachwyci







Liliowce się rozrosły



Nowa miodunka - chyba Opal, z białymi kwiatkami podobno



W sobotę u nas była taka ulewa i taka wichura, że myślałam, że mi wszystko połamie. To cud, że te nowe drzewka przeżyły.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:51, 07 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Moje nowe judaszowce
Forest Pansy



Ruby Falls





Widok od warzywniaka


Przy basenie robimy porządek, kupiliśmy nareszcie krzewuszkę na pniu (Monet), musimy ją jeszcze przyciąć (przynajmniej tak mówiła sprzedająca). Całość chcemy wysypać kamieniem. Zastanawiam się co zrobić z lewej, pustej strony (na ukosie będzie pusto, by było przejście). Myślałam o wrzosach, bo niskie i ładnie wyglądają cały rok. Nie wiem tylko czy wrzosy w kamieniach mają szansę dobrze rosnąć.







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:59, 07 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3970
Dziś rododendrona potraktowałam magiczną mieszanką z ogrodowiska, na razie rododendron marnieje w oczach

Florovit 2,5 ml
Pinivit 12,5 ml
Żelazo 10 ml
plus 10 l wody

Zastanawiam się czy jutro nie potraktować go jeszcze preparatem grzybobójczym na fytoftyrozę.

Tu jeszcze nowo posadzona laurowiśnia





Klon wylądował przy ogrodzeniu (zamierzam trochę zmienić kształt rabaty)



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies