Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 20:50, 13 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Parę aktualnych zdjęć

- moja najstarsza hosta, chyba 3 letnia





Szałwie raz jeszcze



Pojawiają się pierwsze róże





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:52, 13 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Gilenia pokazała pierwsze kwiatuszki



Trzcinnik KF już taki duży, to niesamowite jak urósł i zgęstniał od poprzedniego roku



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:55, 13 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Joann napisał(a)
Hmm, pomysły Martki też mi się podobają. Ale czy bambus nie przysłoni kulek szczepionych? Ja bym ujednoliciła donice: po lewej stronie postawiłbym te ciemnobrązowe, a na wprost jasne.


A ja lubię ten misz masz donicowy, mój mąż chciał malować na ciemno, ale się nie zgodziłam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 01:48, 14 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Aniu, ja bym nie dawała dwóch czerwonych traw. Zdecydowalabym się na jeden rodzaj i chyba Red Baron jest dostojniejszy. Też posadziłam go u siebie w szpalerze, bo podoba mi się bardzo ta trawa. Na własne oczy nie widziałam, ale na zdjęciach wygląda obłędnie.
Na zmianę miskantow bym nie sadzila. Wybrałabym jeden rodzaj. I też nie z doświadczenia, ale po oglądaniu przeróżnych zdjęć to bylyby Gracilimusy, bo wydaje mi się, że rosną wysoko i trzymają pion.
Aniu, czy to będzie rabata żwirowa czy z korą? Bo to też ważne przy wyborze roślin. Hakone może wokół tego drzewka posadzić w takiej ramce, żeby otulala je? Może też pociągnąć przy brzegu od strony domu? Aniu pamiętaj, że ja laik jestem A ośmielam się tutaj wymadrzac, bo wiem, jak to jest, jak się planuje. To ciężki okres, a każda sugestia jakoś nakierowuje w jedną albo drugą stronę.

Edit: u mnie wybór jednego rodzaju rośliny pociąga za sobą następne, bo potem dobieram do tego, co już wybrałam. Gasz, jakie to zagmatwane wszystko co wcale nie oznacza, że idzie sprawnie
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 08:07, 14 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, nie wiem, jakie masz wymiary tej rabaty, jeśli dasz miskant przy ścieżce, to musisz zostawić mu minimum 1,5 metra szerokości, miskant wyrośnie na 1,5-2m wysokości i metr i więcej szerokości, będzie się przewieszał jeszcze na boki. To warto wziąć pod uwagę planując go obok ścieżki.

Kule - zerknij u Wiaan, ma 3 kulki bukszpanowe plus klon na jednej z rabat, ładnie to rozmieściła.

Hakonechloa będzie docelowo duża, ale bez przesady, można ją trochę trzymać w ryzach i "oskubywać" po bokach. Największa rośnie ponoć Aureola.

Piękna Twoja pierwsza róża, jaka to odmiana?
ajka 09:27, 14 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Fakt, teraz myślę że chyba miskant z kosodrzewiną tam nie wejdą, jeszcze raz muszę pomierzyć to wszystko, bo ścieżkę chcę zrobić dość szeroką. Gracillimus jest piękny ale raczej na pewno nie wejdzie bo jest ogromny, zdominowałby całą rabatę.
Tak myślę, czy lepszy nie byłby trzcinnik KF, mam go u siebie, rośnie bardzo szybko i bardzo wcześnie startuje. No i nie jest taki przytłaczający jak miskanty.
Będzie to na pewno rabata żwirowa, wystarczyło, że miałam w donicach korę i wszystko miałam potem w kamieniach przy tarasie, wszystko musiałam podmienić.

Joann Red Barona mam u siebie na trawiastej i jedno co mnie denerwuje to rośnie niekotrolowanie w różne strony, więc muszę go teraz poprzesadzać, bo jest nierówno.

Chcę by ta rabata miała trochę kwiatów, kolorów, a nie tylko zieleni stąd dzwonek, bodziszek, lilak, myślę, że kolorami pasują też do lawendy. Pomysł na czerwone trawy wyniknął też z tego, że klon przy tarasie na jesień robi się czerwony.

Martka róża to Aspirin Rose.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 09:45, 14 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, trzcinnik KF - super pomysł.
ajka 09:54, 14 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Martka napisał(a)
Ajka, mój miskant tu pojedynczy na rabacie ma już teraz 1,5 metra szerokości. A dopiero czerwiec, jest w połowie swojej wysokości. Daj znać to skasuje zdjęcie. Miskanty w tym miejscu odradzam, trzcinnik KF - super pomysł.


Wiem, też mam miskantów sporo i wiem jak mocno się rozrastają, możesz skasować zdjęcie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
edi75 10:25, 14 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Trzcinnik fajne wyrósł.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
ajka 11:00, 14 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Pokażę jak moja trawiasta wygląda po zmianach, jak widać red baron rośnie jak chce:





Hortensja Phantom jeszcze malutka


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies