Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 16:00, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Zarządziliśmy przerwę w ogrodzie, przez kilka dni było tak gorąco, że nie dało się oddychać, dopiero dziś zaczęło padać. To dobrze, bo nie nadążaliśmy z podlewaniem, rośliny trochę oberwały.

Róża Chopin i Pomponella budzą się do życia



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:04, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Liliowiec Stella d'Oro wygląda teraz zachwycająco:



Zamówiłam liliowca pomarańczowego (EveryDaylily Orange) i posadzę zamiast tych traw po lewej stronie przy basenie. Obydwa są takich samych rozmiarów i w podobnym terminie kwitną.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 19:25, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Zaczęłam przymiarki na rabacie przy tarasie, ale nie umiem sobie zupełnie poradzić z tą lewą stroną. Co do prawej jestem pewna: kosodrzewina i trzcinnik.

Pomóżcie proszę. Powiedzmy, że te czarne doniczki to kulki cisowe. Pomiędzy kulkami sesleria jesienna. Chyba jednak nie jestem przekonana do tego ułożenia. Może ktoś będzie miał pomysł jak je inaczej rozmieścić. Nie wiem ile tych kulek kupić.
Do wykorzystania może być jeszcze stipa, hakonechloa, rozplenica little bunny, bo już kupiłam, bądź planuję kupić. Spróbuję jeszcze jakiś rysunek poglądowy zrobić z wymiarami.







Moje wymysły

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 23:18, 21 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
A nic kwitnącego tam nie chcesz?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 23:39, 21 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)
A nic kwitnącego tam nie chcesz?


Myślałam, też o przetaczniku, albo szałwii, które pasowałyby do pobliskiej lawendy, ale nie chcę tej rabaty zbytnio przeładować. Po prawej stronie jest dzwonek, bodziszek, no i kwitnący lilak. Czy nie będzie już tego wszystkiego wtedy za dużo?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
edi75 07:54, 22 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
A mnie się podoba
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
ajka 08:18, 22 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
edi75 napisał(a)
A mnie się podoba


edi75 myślisz, że tych cisów nie za dużo? nie wiem jak one szybko rosną i czy się nie rozpędziłam.

Tadaaam, kora po lewej stronie sypnięta już po całości, zostało miejsce pod platanem, tam będzie kamień lub piasek. No i oczywiście cały tył, tam mam już busz chwastów po kolana Rabata wciąż nie wyrównana. Teraz widać pustki, ale i kolory







I jeszcze przetacznik, podoba mi się


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Martka 08:25, 22 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, dziewczyno, ależ Ty przesz do przodu mimo upałów Super to wygląda. Co do lewej strony, jeśli lubisz mocno uporządkowane rabaty, to taki układ kul super. Jeśli chciałabyś przełamać trochę rytm, to możesz któryś "trójkąt" odsunąć od pierwszej linii rabaty wgłąb, coś w kierunku jak tu: https://gardenista.hu/uploads/2018/09/buxus-300x282.jpg
Będzie super połączenie, trawki z cisem. Co do ewentualnych kwitnących, zawsze możesz dodać, ale masz też sąsiednie rabaty kolorowe, tu może być fajnie tak jak planujesz. Jaką hakonechloa planujesz?  
ajka 08:30, 22 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Martka napisał(a)
Ajka, dziewczyno, ależ Ty przesz do przodu mimo upałów Super to wygląda. Co do lewej strony, jeśli lubisz mocno uporządkowane rabaty, to taki układ kul super. Jeśli chciałabyś przełamać trochę rytm, to możesz któryś "trójkąt" odsunąć od pierwszej linii rabaty wgłąb, coś w kierunku jak tu: https://gardenista.hu/uploads/2018/09/buxus-300x282.jpg
Będzie super połączenie, trawki z cisem. Co do ewentualnych kwitnących, zawsze możesz dodać, ale masz też sąsiednie rabaty kolorowe, tu może być fajnie tak jak planujesz. Jaką hakonechloa planujesz?  


Masz rację, może nie musi być idealnie po lini.
Co do Hakonki myslałam o Aureola ale może All Gold? Coś co by przełamało tą zieleń.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
edi75 08:34, 22 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Jak dla mnie to nie za gęsto.

Ania a pokaz z bliska to twoje drzewo parosol..co to za drzewo?
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies