Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad wodą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad wodą

clivia 16:51, 18 paź 2017


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Dominika11 napisał(a)
witaj
przepiekna okolica

a może dodać by tam coś z traw ???

Witam ,
tak, trawa bardzo, np. miskant chiński? - mam w ogrodzie więc łatwo mi go będzie rozmnożyć, czy inna? a niższe piętro? runianka japońska (lubię bardzo)?
Dominika11 20:08, 18 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
runianka to raczej do cienia

potrzeba jeszcze piętra niższego od miskanta a można by dać coś zimozielonego, a piętro najniższe to może być żurawka, czy turzyca itp
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
clivia 21:20, 04 kwi 2018


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
wracam po zimie, nowe pomysły w głowie a teraz czas na nowe realizacje, rabatę za domem pozostawię jeszcze na chwilę dopóki nie pojawią się pączki hortensji bo schowały się pod ziemią zupełnie, może posiać tam jakieś drobne kwiatki aby cieszyły oko?
clivia 22:51, 05 paź 2019


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Wróciłam po długiej nieobecności z nowym wyzwaniem - marzy mi się zimozielony ogród przed domem. Priorytet to nasadzenie pozwalające cieszyć oko przez cały rok z lekkim akcentem ogrodów japońskich ale... wyzwaniem jest główne drzewko które chcę dekorować na okres świąt w grudniu. Mogę przesadzić z innej części ogrodu jodłę kaukaską...ma ok 1,5 obecnie...tylko to typowa choinka przed domem - dość nudne rozwiązanie ... cis będzie rósł kilka dobrych lat zanim będzie można go ozdobić lampkami... hmm coś poradzicie?
clivia 22:47, 30 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Przedogródek do przebudowy... coś mi tu nie gra... dwa cisy do formowania a w środku hortensja waniliowa... trzy rozplenice na przodzie - kwitną szafirki i czosnki już za chwilę (kępa po lewej) i drobne cebulkowe które prze kilka lat rozpełzły się jak chciały... dla mnie zupełnie tu nie gra, brak zielonego tła bo zostawiłam miejsce do hortensji która latem rozpycha się... co tu zmienić? doradźcie.
clivia 22:49, 30 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Agania 22:50, 30 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj jakie cudowne miejsce na ogród
Przede wszystkim nie załaniaj sobie panoramicznego widoku
Froncik musi być elegancki, sztampowo coś zimozielonego, berberysik,
trawki i cebule kwitnące wiosną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
clivia 22:52, 30 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
latem będzie inny efekt jednak na razie front ciekawy nie wyszedł, to rabata przy wejściu do domu od strony południowej czyli ma być reprezentacyjnie
clivia 22:56, 30 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Panoramiczny widok owszem ładny, ale wieje mocno od wschodu i chciałam jednak dom trochę "otulić zielenią"
clivia 22:59, 30 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Agania napisał(a)
Witaj jakie cudowne miejsce na ogród
Przedewszystkim nie załaniaj sobie panoramicznego widoku
Froncik musi być elegancki, sztampowo coś zimozielonego, berberysik,
trawki i cebulę kwitnące wiosną


Witaj Agania! zgadzam się, jednak wtedy zabrać hortensję? bo zanim się rozwiną liście to hortensja straszy a cebulkowe nie mają ładnego tła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies