Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad wodą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad wodą

Agania 23:00, 30 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
clivia napisał(a)
Panoramiczny widok owszem ładny, ale wieje mocno od wschodu i chciałam jednak dom trochę "otulić zielenią"

Rozumiem, ale ja jednak za żadne skarby takiego widoku za nic nie zamieniła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 23:01, 30 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
clivia napisał(a)

Chodzi Ci o ten konkretnie fragment co na zdjęciu?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
clivia 23:07, 30 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
tak, właśnie ten fragment, planuję za kilka dni poszukać w ziemi tych wszystkich cebulek które tam pozostały i powybierać je, myślałam o roślince okrywowej na całość ale to od południa więc jaka zimozielona dałaby radę?
Agania 23:19, 30 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
clivia napisał(a)
tak, właśnie ten fragment, planuję za kilka dni poszukać w ziemi tych wszystkich cebulek które tam pozostały i powybierać je, myślałam o roślince okrywowej na całość ale to od południa więc jaka zimozielona dałaby radę?

To jest maluńka rabatka proponuję tutaj stożek lub kulę cisową, ewentualnie miniaturę berberysa... jeśli chcesz obwódkę może z liriope jest niziutka, tańszym rozwiązaniem jest dąbrówka z trawek najniższa jest turzyca tzw "ptasie łapki" , wiosną cebulowe, upchaj jesienią tulipany lub narcyze w jednym kolorze i gatunku.
Musisz próbować coś zmieniać i sprawdzać co ci się sprawdzi i będzie zadawalać Twoje oczy

Na takim fragmencie widziałam u TAR przepiękną kompozycję z perowskia i krwiściągu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
clivia 23:41, 30 kwi 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Okryć całą rabatę trzmieliną płożącą i wymienić niesfornego w kształcie cisa po prawej?
clivia 10:32, 01 maj 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Agania napisał(a)

To jest maluńka rabatka proponuję tutaj stożek lub kulę cisową, ewentualnie miniaturę berberysa... jeśli chcesz obwódkę może z liriope jest niziutka, tańszym rozwiązaniem jest dąbrówka z trawek najniższa jest turzyca tzw "ptasie łapki" , wiosną cebulowe, upchaj jesienią tulipany lub narcyze w jednym kolorze i gatunku.
Musisz próbować coś zmieniać i sprawdzać co ci się sprawdzi i będzie zadawalać Twoje oczy

Na takim fragmencie widziałam u TAR przepiękną kompozycję z perowskia i krwiściągu


Zastanawiam się nad białym barwinkiem alba lub trzmieliną coloratus jako roślina okrywowa na całą rabatę - plus wymiana prawego cisa na kulę bukszpanową plus cebule wiosną ale jedna i druga okrywowa do półcienia i może będzie efekt że będą się męczyły na słońcu... bardzo lubię zimozielone rośliny ale o jednolitych liściach
Milka 10:41, 01 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To może mahonia, ma piękne liście, wiosną kwitnie i pachnie, można dowolnie formować, albo ognik purpurowy, jeszcze suchodrzew byłby fajny.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
clivia 12:44, 01 maj 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Milka napisał(a)
To może mahonia, ma piękne liście, wiosną kwitnie i pachnie, można dowolnie formować, albo ognik purpurowy, jeszcze suchodrzew byłby fajny.


Witaj Milka, machonii nie lubię za żółte kwiaty, suchodrzew ciekawy podobny do irgi poziomej którą niezagospodarowaną i jest dość podobna jednak jest koląca więc potem sadzenie cebulowych pomiędzy jest mało przyjemne
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies