Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ziemia z kurnika wolnego wybiegu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ziemia z kurnika wolnego wybiegu

Madlenn 16:35, 24 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Zakładam watek poniewaz podobnego nie znalazłam.
Moi rodzice chowają kury które mają ogrodzony obszar ziemi na wolny wybieg. Ziemia z tego pola wygląda na bardzo dobra i urodzajna dzięki rozkladajacym się obuerkom skorupkom jaj które kurom się daje do jedzenia oraz oczywiście przez guano.
Nie wiem tylko czy taka ziemię mogę używać bezpośrednio pod rośliny takie jak róże hortensje bukszpany trzmueliny czy muszę ka mieszać z zwykłą ogrodową.
Wygląda tak:
Madlenn 16:38, 24 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121


Rozsypuje się w dłoni, jest przepuszczalna ale bogata. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Czy bezpiecznie jest jej używać do wszystkich roślin bez mieszania z inną?
sylwia_slomc... 20:21, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Ja na takim wolnym wybiegu sadziłam rośliny bez mieszania z inna i rosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Madlenn 20:42, 24 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
Ok super ze piszesz, bo tyle naczytakam się ze kurzak pali rośliny ze trochę obawiałam się stosowania. Wiem ze do kwasnolubnych się nie nadaje ale pod pomidory i do kwiatów doniczkowychna zewnątrz dtosowalam wymieszawszy z inną ziemia z worka. Ale tak myślałam żebyteraz w taką ziemię róże wsadzić i tulipany ale wolę dopytać czy można.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies