Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pusta ściana domu..co posadzic?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pusta ściana domu..co posadzic?

makadamia 12:45, 10 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Hana38 napisał(a)
Dziękuje zdjęcie jest już chyba widoczne

Kasya - drzewka owocowe odpadają. Na pewno nie przed samym domem a poza tym u mnie nie chcą rosnąć. Za duże przeciągi mam na działce i ziemia tez nie za bardzo odpowiednia.

makadamia- coś łatwego w uprawie, dopiero zaczynam "przygodę" z moim ogrodem.


Oj.
Jak masz przeciągi, to trzeba żywopłoty sadzić.
A jak rośliny nie chcą rosnąć, to ziemię trzeba wzbogacić.

Przed tą ścianą na pewno trzeba coś konkretnego posadzić. Ja bym tu widziała jakieś średniej wielkości drzewo liściaste, parę zimozielonych roślin i do tego byliny/trawy.

Ale żeby uczciwie do sprawy podejść, to trzeba by:
- pomierzyć dokładnie ile tam jest miejsca i jakie odległości
- wyznaczyć ciągi komunikacyjne (czyli ustalić, gdzie ma leżeć kostka, a gdzie jest miejsce na rabaty/trawnik)
- ustalić choćby mniej więcej, jaki efekt byś chciała osiągnąć i jak ma wyglądać pozostała część ogrodu, żeby wszystko do siebie pasowało

Robi się grubszy temat i boję się, że Cię zaraz wystraszę.

To może na początek daj więcej zdjęć z okolic frontu i podaj choć mniej więcej wymiary od domu do ogrodzenia.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Hana38 12:53, 10 lis 2017

Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 9
Podkarpackie. Cały ogród przed domem mam do zaprojektowania. Co chwile coś kupimy i wsadzamy. Potem przesadzamy bo nam się wizja zmienia . Bardzo bym już chciała mieć skończone i patrzeć jak wszystko ładnie rośnie
makadamia 13:16, 10 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ano, tak to właśnie wygląda, jak się zaczyna od kupowania roślin, a nie od planu i poprawienia gleby

Dawaj ten front, obmyślimy go w całości i będzie łatwiej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Hana38 13:19, 10 lis 2017

Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 9
makadamia - nie wystraszysz mnie

Od ogrodzenia do domu mam jakieś 40m. Przed domem z boku mam postawiony garaż. Trochę zasłania mi dom :/ ale chcieliśmy zasłonić stara wielka rozwalająca się stodole sąsiada, która stoi w granicy. Tak ze mam wielkie podwórko przed domem. Działka jest dość wąska bo ma 21x150m. Cały tył mamy obsadzony tujami. Przy tarasie mam posadzone jałowce Blue Arrow bo będzie tam wąsko. Z przodu przy ogrodzeniu posadziliśmy jodły koreańskie tak dla odmiany, żeby nie było wszędzie tych tuj. I jeden bok ogrodzenia (od tych jodeł do garażu) obsadzony jest cyprysami Ivone i tujami Sunkist. Drugi bok ogrodzenia jeszcze nie zaplanowany. Tam będzie ok 100-120 cm szerokości. To będzie wzdłuż podjazdu. Przed ta gola ściana planuje zrobić taki luk na szerokość 150cm od domu do kostki. Właśnie żeby można było tam coś posadzić. Potem dołączę zdjęcia.
Hana38 13:38, 10 lis 2017

Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 9


Niestety nie widać moich jodeł i cyprysów, są za male a mój telefon nie robi z byt ładnych zdjęć
Hana38 13:40, 10 lis 2017

Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 9
Chyba przesadziłam z odległością od ogrodzenia do domu :/ będzie z 25m
makadamia 13:59, 10 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Czyli, jeśli dobrze zrozumiałam, front wygląda mniej więcej tak?


To bardzo wygodny układ.

Tylko na tą rabatę pod domem strasznie mało miejsca zostawiliście - tak ze dwa razy tyle by się przydało. miejsce macie.

Tam przy tym białym domu sąsiada to drzew bym jeszcze nasadziła.

Północ dobrze zaznaczyłam?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Hana38 17:23, 10 lis 2017

Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 9
Tak, coś takiego.
Dobrze zaznaczona północ. Malo miejsca bo ta pusta ściana wystaje bardziej( to miał być garaż) i teraz żeby to jakoś wyglądało ze schodami za bardzo nie możemy odejść od tej ściany.

Myślę o czymś takim ale nie wiem czy mąż na to pójdzie. Jakby tak do
2m poszerzyć ta rabatę.
Od strony białego domu mam posadzone jeszcze dwa bzy i dwie jodły pospolite ale nie wiem czy nie będą za duże na to miejsce.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies