Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Warzywniki na świecie, wspaniałe przykłady

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki na świecie, wspaniałe przykłady

sylwia_slomc... 12:45, 16 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
aldonaz napisał(a)

Rabaty pod drzewami wyniesione dość mocno, ale rodzi się pytanie co z szyjka korzeniową tych drzew, nie zaczną chorować skoro tak wysoko zasypane?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:45, 16 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Mireczko kamyczki w glebie nie wskazane przy uprawie warzyw korzeniowych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 12:55, 16 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dlaczego? to jest taki gryz i daje się w celu lepszego napowietrzania gleby. Ja to widziałam we wszystkich ogrodach, jak nie pyciutkie kamyczki to patyki albo jakby taki kompost nieprzerobiony jakby kora dodana do ziemi.
Taki poziom przygotowania gleby nie jest w moich możliwościach.
Miałam bez kamyczków a i tak moje selery podjadły jakieś stwory.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
aldonaz 14:00, 16 sty 2018


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Wszystko zadbane, ponieważ ogrodniczka ani na chwilę nie przestawała pracować




____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
Basilikum 14:11, 16 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
ja tak podobnie mam fasole tyczkowa
a daliowych przeplatanek nie zauwazylam wczesniej. W tym roku beda jakies niskie dalie przy warzywniku u mnie na pewno
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 14:22, 16 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Hahaha ja takiej pozycji niestety nie mogę mieć więc ogród musi byc zadbany inaczej.
Właśnie len muszę muszę posiać.
To tak gesto to chyba piwonie - ciekawe jak wyjdzie mój szpaler.
Aldona dzięki co tam jeszcze chowasz.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 16:39, 16 sty 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tak "wymuskane" rabaty to chyba tylko u mojego taty , bo ja się chyba nigdy takich nie dorobię...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sylwia_slomc... 18:09, 16 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
mira napisał(a)
Dlaczego? to jest taki gryz i daje się w celu lepszego napowietrzania gleby. Ja to widziałam we wszystkich ogrodach, jak nie pyciutkie kamyczki to patyki albo jakby taki kompost nieprzerobiony jakby kora dodana do ziemi.
Taki poziom przygotowania gleby nie jest w moich możliwościach.
Miałam bez kamyczków a i tak moje selery podjadły jakieś stwory.

Dlatego, że warzywa korzeniowe jak trafiają na taką przeszkodę to potem mają pokrzywione, rozgałęzione lub popękane korzenie. Te w sklepach są ładne prościutkie dlatego, że rolnik ma maszynę, która robi kopiec jak przy ziemniakach, taki stożek z jakby obciętym spłaszczonym szczytem i dopiero na środku szczytu siane są marchewki i pietruszki. Potrzebują pulchnej ziemi, z nagrzanymi bokami , a wilgoci na samym dole, żeby korzeń rósł długi szukając wody.
Wiem od samego źródła, czyli od znajomych, którzy na masową skalę produkują takie piękne marchewki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:12, 16 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
aldonaz napisał(a)
Wszystko zadbane, ponieważ ogrodniczka ani na chwilę nie przestawała pracować



Pierwsze mnie bardzo ubawiło ja w tej pozycji nie dam rady, a drugie przypomniało naszą "babę"
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 19:10, 16 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dlatego, że warzywa korzeniowe jak trafiają na taką przeszkodę to potem mają pokrzywione, rozgałęzione lub popękane korzenie. Te w sklepach są ładne prościutkie dlatego, że rolnik ma maszynę, która robi kopiec jak przy ziemniakach, taki stożek z jakby obciętym spłaszczonym szczytem i dopiero na środku szczytu siane są marchewki i pietruszki. Potrzebują pulchnej ziemi, z nagrzanymi bokami , a wilgoci na samym dole, żeby korzeń rósł długi szukając wody.
Wiem od samego źródła, czyli od znajomych, którzy na masową skalę produkują takie piękne marchewki



dziękuję Sylwia, ja mam korzeniowe w skrzyniach i to podobno jest też dobre dla korzeniowych
przypomniało mi się że widziałam też na takich podwyższeniach sadzone warzywa.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies