Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar

Anda 09:18, 06 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gardenarium napisał(a)
Ando, będę śledzić, bo odnośnie Holandii jest sporo ogrodów, ale Niemcy do zwiedzania ogrodowego - mam zbyt mało adresów zdecydowanie.
Będę z niecierpliwością czekać na kolejne odkrycia Pozdrawiam wędrowniczkę.


Dziekuje i tym bardziej czuje sie zmotywowana do dalszych dzialan w tym kierunku

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
09:31, 06 gru 2017
Anda napisał(a)


Nie pomylilas Wyglada jak Hummelo


wiesz że ja juz go w tym roku wiosna zamówilam nawet, ale dostalam info ze jednak nie maja tych sadzonek i odpuściłam ....no musze wiosna do niego wrócić ...pasował by u mnie
AgataBC 10:28, 06 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Anda napisał(a)


Ewa wiesz, że mój wzrok kiedy oglądam zdjęcia ogrodów teraz jest skupiony wyłącznie na jednym więc może pamiętasz co to było za drzewo?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Anda 12:02, 06 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Agcia napisał(a)


Ewa wiesz, że mój wzrok kiedy oglądam zdjęcia ogrodów teraz jest skupiony wyłącznie na jednym więc może pamiętasz co to było za drzewo?


Nie pamiętam niestety, ale właśnie napisałam maila do właścicieli z zapytaniem. Mam nadzieję, że odpowiedzą.
To drzewo wygląda jak octowiec, tylko kwiatów brak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataBC 12:22, 06 gru 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Ładne. Ciekawa jestem. To poczekam cierpliwie. Dziękuję za troskę
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Anda 09:25, 07 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Agcia napisał(a)
Ładne. Ciekawa jestem. To poczekam cierpliwie. Dziękuję za troskę


Dostalam odpowiedz

"Hallo Frau ...,

das ist eine Koelreuteria paniculata .
Sehr intertessanter , spät blühender Kleinbaum mit lang haftenden Blasenfrüchten .
Sehr selten und braucht nie geschnitten zu werden .

Beste Grüsse vom Ommertalhof"


Jest to Koelreuteria paniculata.
Bardzo interesujace, pozno kwitnace male drzewo trzymajace dlugo owoce o ksztalcie banki (moj wolny przeklad )
Jest bardzo rzadkie i nie trzeba go nigdy ciac.

Tutaj znalazlam opis po polsku
https://www.futuregardens.pl/mydleniec-wiechowaty-in-roztrzeplin.html
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies