Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Dzień dobry, Marta i diphylleia grayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Dzień dobry, Marta i diphylleia grayi

snowwhite 13:46, 22 gru 2017

Dołączył: 21 gru 2017
Posty: 2
Dzień dobry,

Nazywam się Marta.
Szczerze mówiąc jestem bardzo nowa. Nie za bardzo wiem, czy moja sprawa nawet będzie pasowała do tego forum.

Na roślinach się nie znam i potrzebuję pomocy - rozejrzałam się i nie widzę nigdzie odpowiedniego tematu, dlatego dodaję ten post tutaj jako powitalno-pytający.

Otóż, postanowiłam zacząć hodować bylinę "diphylleia grayi". Ma to być dla mnie sposób z pogodzeniem się z bardzo trudną do zaakceptowania nagłą śmiercią bliskiej mi osoby. Czy mogłabym prosić o pomoc i wskazówki? Czytałam trochę, w internecie niewiele o tym jest, a jak już, to trudne do zrozumienia dla nowicjusza i niekoniecznie wyjaśniające.

Czy mogę ją hodować w domu, w donicy? Zwykle jest ona proponowana do ogrodów, takowego nie posiadam. Mam jednak miejsce w pokoju oraz balkon - wolałabym ją mieć jednak blisko siebie, gdy się budzę i idę spać.

Jak sadzić? W dużej doniczce od razu? jak głęboko?
Jak dbać? W jakiej ziemi? Jak podlewać? Bardzo proszę o używanie łatwego słownictwa lub wyjaśnień. Chciałabym to zrozumieć i dobrze o nią dbać.
sylwia_slomc... 16:17, 22 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Witaj , a z jakich powodów akurat ta roślina???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
snowwhite 08:25, 27 gru 2017

Dołączył: 21 gru 2017
Posty: 2
To od tej osoby się o jej istnieniu dowiedziałam i dla mnie przypomina tę osobę poprzez jej właściwości (płatki tracące kolor od deszczu).
keris 01:39, 14 mar 2018


Dołączył: 12 mar 2018
Posty: 30
cześć ciekawie mówisz
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies