Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

sylwia_slomc... 13:34, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Iza u mnie tutaj w 9 poście ostatnie zdjęcie i w 10 pierwsze buk tricolor u znajomych
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5608-ranczo-szmaragdowa-dolina?page=3179
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 13:35, 20 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Fajne zakupy zrobiałaś w PL I świetne ogrody zwiedziłaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 13:48, 20 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Sylwia dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Na tych fotkach fajnie widac pokroj drzewa i o takie wlasnie mi chodzilo wczoraj wpisalam w wyszkiwarke Buk Tricolor i troche sie przerazilam wielkoscia i pokrojem

Ewa oj bardzo intensywnie bylo i a zakupy rzeczywiscie fajne, teraz to posadzic wszystko musze w te upaly az sie boje cos sadzic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 13:51, 20 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Niedługo ma się ochłodzić. U nas na piątek zapowiadają 17 stopni. Tylko ta susza jest straszna. Też nic sadzić nie mogę za bardzo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 14:20, 20 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ja chyba zostawie jeszcz w doniczkach i bede tak podlewac i powoli wsadzac. No dziury sie nie da wykopac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 14:43, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Basilikum napisał(a)
Sylwia dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Na tych fotkach fajnie widac pokroj drzewa i o takie wlasnie mi chodzilo wczoraj wpisalam w wyszkiwarke Buk Tricolor i troche sie przerazilam wielkoscia i pokrojem

Ewa oj bardzo intensywnie bylo i a zakupy rzeczywiscie fajne, teraz to posadzic wszystko musze w te upaly az sie boje cos sadzic

Nie ma za co Ja bym się wstrzymała z sadzeniem parę dni, ma być ciut chłodniej
Choć dwa sezony temu w takie upały sadziłam spore sosny czarne z gołym całkowicie i mocno uszczuplonym systemem korzeniowym i pięknie się wszystkie przyjęły mimo iż nie dawałam im szans, sadziłam bo miały iść w innym ogrodzie na zmarnowanie i się odwdzięczyły Ale nie ma co ryzykować na własne życzenie

Też chciałam Ci podziękować za pokazanie Miłkowa, bo propaganda szła, że Irenka ogród likwiduje, a tu jest dowód, że nie prawda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 21:09, 20 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Buk tricolor piekny chcialam tez kupic ale kupilam czerwone zwisajace.
Rosna u mnie powoli, widocznie jeszcze sie nie zaaklimatyzowaly w ziemi 3 sezon rosna powoli.
Buk potrzebuje polcienia zreszta wszystkie buki, moje rosna w pelnym sloncu i to moj blad. Rozmawiam z lesnikiem i powiedzial, ze buki naepiej rosna pod wysokimi sosnowymi drzewami. Lubia wilgotne podloze, jezeli rosnie w sloncu trzeba codziennie podlewac.

Gory stolowe, aby tam wejsc to duzy wysilek tyle schodow. Sa piekne bylam jak miam nascie lat 2 razy patyczek pod skałe podlozylam wiec moze jeszcze tam bede. W ogole Kudowa, Polanica, Ladek i okolice to piękne tereny.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
marba 12:08, 21 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Witaj, Izabelko, po urlopie, mam nadzieję, że spędziłaś w Polsce piękne chwile. Cudny okaz buka Ci się trafił, oby tylko zdrowo rósł i długo cieszył swoją obecnością w ogrodzie. To piękne drzewo i na pewno będzie wielką ozdobą. Może i u mnie zagości, narobiłaś mi chęci.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Basilikum 12:39, 21 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Basiu dla Ciebie z Gor Stolowych


Dzis wstalam raniutko, podlalam troche roslinek z tylu domu, wyrwalam troche chwasciorow. Jutro musze koniecznie rano na skalniak wskoczyc.
No i w domu pomylam okna zaslonki z sypialni juz wyprane i powieszone, pranie wyprasowane i w szafkach i tak mi mija dzien. Do maszyny mam chec usiasc na troche
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
marba 12:48, 21 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Cudna, ta fotka, jeśli to dla mnie to pięknie dziękuję.
Podziwiam Twoją energię i zdolność organizacji czasu. Na tyle rzeczy go znajdujesz. Ja nie ogarniam rzeczywistości, tak jak bym chciała. Może to kwestia wieku, sił ubywa.
Macham.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies