Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Basilikum 13:21, 16 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
pestka56 napisał(a)
Fajne torebeczki na pintereście znalazłaś.

Wysokie masz skrzynie ? Na dno można wsypać liście i drobne gałązki.
U mnie zawsze była deszczownia pośrodku każdej skrzyni. Teraz J doprowadził rury z wodą i rozłożymy linie kroplujące w każdej skrzyni. Do tego prosty sterownik czasowy , żebym nie zapominała o podlewaniu.

Spłonęła katedra Notre Dame !!! Okropne


Kasiu zebym jeszcze miala czas je uszyc ostatnio wybieram miedzy szyciem a ogrodem i ogrod wygrywa

Skrzynie sa jakies 25 cm wysokie ta owa z przodu jest troche szersza. Jutro bede ja wypelniac, musze poczekac az beton porzadnie wyschnie.
Nie patrzec na balagan z tylu to przejsciowe. teraz wogole mam wielki balagan w ogrodzie ale juz powoli bedzie coraz lepiej

jak juz wylecialam z aparatem to zrobilam jeszcze fotke epimedium 'Frohnleiten'
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 13:23, 16 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
gosika67 napisał(a)
Widziałam w wiadomościach jak się pali dach. Taka historia, szkoda by jej było.
Iza super ta wiosenna rabata z moimi ulubionymi sasankami.
Floksy zaczynają kwitnąć, u nas jeszcze nie pora, jeszcze troszeczkę.
Orzech jest?

Orzech jest ciekawa jestem ile w tym roku urosnie

Strasznie mi szkoda tej katedry, straszny taki pozar. 180 lat budowy, pokolenia przetrwala a mala iskra ja tak zniszczyla. Na szczescie da sie odbudowac.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 13:29, 16 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ostatnio takie pożary starych budowli są częste. W Anglii jesienią po raz druki w ciągu 4-lat spłonęła najsławniejsza na świecie wyższa szkoła artystyczna. Nazwa mi wyleciała z głowy. Tym razem poszły z dymem także zasoby muzealne.

Piękne te warzywne skrzynie Zazdroszczę betonu. Mój J nie dał się przegadać i ponownie mam drewniane, ale tym razem na szczęście wyższe, bo do kolan.
____________________
Kasia
Basilikum 14:18, 16 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a moj M od razu takie wymyslil, bo najszybsze Kondzio jak u mnie byl to wymyslil, by na tym betonie namalowac kwiatki. Moze zdaze jeszcze. Wymyslilam tez opcje z marchewkami- same korzenie ale to chyba glupio bedzie jak w skrzyni bedzie co innego roslo hmmm
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 19:50, 16 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
To maluj marchewki tam gdzie będą rosły. To skrzynie, zawsze możesz ziemię wymienić, przenieść z jednej do drugiej, dosypać nowej. I zawsze możesz sadzić w tych samych miejscach. A pod ziemią są różne: czosnek, rzodkiewki, pietruszka, burak... Będzie fajnie
____________________
Kasia
Basilikum 20:26, 16 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasiu z przenoszeniem ziemi za duzo zabawy. mam dookola kamyki i jakmi sie tam ziemia wmiesza to bym musiala i kamyki wymieniac

Emusi ulozyl sciezke za skalniakiem i bede musiala kawalek nowej rabatki dorobic zamiast mi ubywac pracy to przybywa ale bedzie fajnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
dana1s 20:34, 16 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)







Izuś skąd masz takie super skrzynie? Idealnie by mi pasowały do wizji mojego warzywnika
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Basilikum 20:50, 16 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Danus to sa chyba zwykle krawezniki. Rasenkante to sie u nas nazywa. W tych mniejszych skrzyniach na dluzszych bokach sa 2 x metrowe i na krotszych bokach 50 cm no i takie luki na brzegach. U nas te elementy mozna kupic w budowlano ogrodowym markecie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kaz742011 21:47, 16 kwi 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Super warzywniczek będziesz miała. I wytrzyma o wiele dłużej niż drewno. Pomysł i wykonanie pierwsza klasa .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
pestka56 22:47, 16 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Krawężniki wyglądają tu super
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies