Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

hankaandrus_44 19:52, 23 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Wow! Zazdroszczę! Taka ilość śnieżycy to gdzieś u nas w Kotlinie kłodzkiej chyba. U mnie takich ilości nie spotkałam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 19:55, 23 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734


tu tez wialo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 19:58, 23 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Wróciłam i jeszcze się nasładzam widokami. Może być i setka, piękna nigdy za wiele.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 20:04, 23 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
hankaandrus_44 napisał(a)
Wow! Zazdroszczę! Taka ilość śnieżycy to gdzieś u nas w Kotlinie kłodzkiej chyba. U mnie takich ilości nie spotkałam.

Haniu ja w zyciu tylu kwiatow w jednym miejscu nie widzialam, to bylo kilka hektarow, szlismy i szlismy brzegiem lasu a przed nami morze sniezyc az po horyzont

troche niebieskiego tez bylo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
BASIA8 22:44, 23 lut 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Ale piękne widoki przyroda jest śliczna
Buziaki.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
gosika67 12:52, 24 lut 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Piękne widoki, śnieżyce mnie zachwyciły.
Iza jak kwitnie u Ciebie jaśmin?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
pestka56 14:31, 24 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Pięknie, Pani, pięknie
____________________
Kasia
Basilikum 18:04, 24 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
BASIA8 napisał(a)
Ale piękne widoki przyroda jest śliczna
Buziaki.

Oj tak

gosika67 napisał(a)
Piękne widoki, śnieżyce mnie zachwyciły.
Iza jak kwitnie u Ciebie jaśmin?

Ciekawa jestem czy uda mi sie kupic sniezyce u Kreßa, bardzo chce je miec.
Jasmin kwitnie, ja mam tylko pare badylkow, wiec nie jest to takie super kwitnienie ale mam szanse na cudne kwitnienie za kika lat
swojemu nie zrobilam nowych fotek, z braku czasu ale ten przy koscielnny mam


wracajac z targu wypatrzylam przed jednym domem tak posadzony, ze pial sie o scianie. Cudo -jak nie zapomne to w sobote zrobie mu fotke.

Kasiu takiego lasu w zyciu nie widzialam

U nas w ogrodzie dalej walka z woda. mamy staw ale on albo przecieka albo gzies jest jeszcze jedno zrodelko na brzegu stawu. Wczoraj Emus wykopal kolejny kanal i podtopil mi wszystkie rosliny na rabacie wokol domu. Dzis znow wykopal odplyw, wiec rosliny sie susza.
Bedzie w tym miejscu jakas rura odprowadzajaca chyba a na gorze drozka do pergoli. Pergola juz zaplanowana, drzewo kupione i robia sie deski i inne czesci.
Tak gdzie ta rura bedzie jest tez wkopana beczka, w ktora bedzie sie zbierac woda i bede mogla nia podlewac.
Nie nadazam za niczym fotki by sie jakies przydaly, ale czasu nie mam. Ciemierniki daja czadu, sa takie piekne och. Ta wiosna nalezy do nich. To takie pierwsze ich obfite kwitienie w moim ogrodzie.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 19:41, 24 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
A może zamiast kłaść rury drenażowe zrobicie tzw. suche strumienie, jak w na zdjęciach z ogrodu w Californi, projektu Davida Thorne

https://www.houzz.com/photos/california-country-craftsman-landscape-san-francisco-phvw-vp~19795654

https://www.thornela.com/california-country/

Wstawiłabym jedno, ale Danusia dałaby mi popalić
Na houzz łatwiej wchodzą te fotki, ale są małe. U projektanta na stronie są duże, ale koszmarnie wolno ładują się.

To pięknie wygląda obsadzone wilgociolubnymi trawami i bylinami. Gdy jest dużo wody działa jak strumyk, a gdy wody nie ma widać kamyki na dnie.
____________________
Kasia
Basilikum 20:12, 24 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kasiu taki suchy potok zrobilismy z tylu ogrodu, za tym kregiem az do rzeczki jest ale w samym ogrodzie nie chce, tam i tam musi byc sciezka do oczka i pawilonu, wiec pod nia bedzie drenaz.
lece fotki ogladac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies