Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Basilikum 08:09, 09 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Aniu za doniczke. Ja jeszcze do niedawna bylam przekonana, ze przebisniegi to przebisniegi i kropka. Dopiero na Ogrodowisku doczytalam, ze sa jeszcze pelne. No ale zeby 300 roznych...
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
zawitka 09:36, 09 lut 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
Dzieje się u Ciebie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Basilikum 17:36, 09 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Halinko chyba najlepsze te niezaplanowane akcje

nasze kaczki zniosly pierwsze jajo i drugie tez juz mamy




a nad ogrodem atal dzis dzikie gesi


no i rozchodnik ma juz takie zaczatki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 17:57, 09 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Ale jaja! Gęsi, kaczki, jak nic wszystko się rwie do życia! Chyba czas podnieść wzrok do góry? Powodzenia dla Was, bo Wy i tak działacie bez opamiętania!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 22:04, 09 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Kochana masz własne źródełko, będzie piękne oczko wodne I super ten potężny pień co tam leży będzie nad nim wyglądał. Strumyk to świetny pomysł wyłóż mu dno kamykami to nawet jak będzie suchy będzie dobrze wyglądał nad brzegami nasadź roślin to go uatrakcyjni dodatkowo. Ziemię z wykopu albo roślinami obsadzić, albo rozplantować szerzej, jak jest woda w stawie od razu to zakładanie jakiejkolwiek włókniny wydaje mi się mało realne, kamień nasypać tylko grubszą warstwę bo w rozmoknięty grunt trochę wejdzie na pewno, on spowoduje, że się woda nie będzie zamulała. Zabranie orzecha to dobry pomysł. Pergola będzie super nad wodą wyglądała można przecież od niej ścieżkę lub placyk pociągnąć do grillaChyba żeby pergolę przenieść z drugiej strony by grill był do niej frontem, a tam gdzie Emuś chciał zrobić nad wodą piękną rabatę z kosaćcami i trawami podglądnij u Małej Mi piękne ma trawy nad oczkiem, a i ten pień by się ładnie z nimi prezentował. No i super, że ta okrągła brama na łąkę jest blisko oczka bo można to wszystko razem fajnie roślinami w całość spiąć. Cos czuje, ze Ci ogród w szybkim tempie teraz jeszcze wypięknieje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 18:36, 11 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Sylwia dzialamy
narazie ogrod po wczorajszych opadach jeszcze w wodzie stoi ale z oczka juz nie cieknie tylko tam gdzie bedzie potok odchodzi woda.

chyba dawno uszytek nie pokazywalam
skoro Sabina tanczy w ogrodzie to ja przy maszynie. Wlasnie powstaje taka seria podkladek pod kubek. Inspirowana oczywicie boleslawcem



____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 15:30, 12 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Staw obecnie wyglada tak

Emus wlasnie przywiozl jakies wieksze kamienie, ktorymi bedzie wykldal brzegi

wieje jeszcze i zimno w ogrodzie, zrobilam kilka fotek i ucieklam. Sabina w okolicy troche szkod narobila u nas obylo sie bez. Jyedynie trzy dachowki polecialy z dachu i spadly a miejsce gdzie zawsze stoi auto, tm razem stalo w innym ufff

ten ciemiernik sie rozszalal w tym roku podoba mi sie taki widoczek


a ten NN zaczyna dostalam go albo na gieldzie wymiany roslina lbo od sasiadki


Kalina
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 23:38, 12 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Fajne te podkładki pod kubeczki. A staw robi się coraz bardziej atrakcyjny
____________________
Kasia
Basilikum 13:17, 13 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Jeszcze inne porobilam cikawa jestem jak sie sprzedawac beda

Staw bedzie super jak jeszcze sie roslinami obsadzi. no i ten caly balagan dookola sprzatnie. Wczoraj M jakies roslinki przywiozl co pomagaja w dopowietrzaniu i slimaki.


w nocy popruszylo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 17:55, 15 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Dzis bylo tak super ciekplo islonecznie, ze oczywiscieposzlam w ogrod
kaczki tez



Kaczki jak to kaczki, byly wszedzie a najczesciej w wodzie, podoba im sie i nauczyly sie przefruwac przez plot. No cholery jedne nie wiem teraz co z nimi. Mam nadzieje, ze im sie na droge nie zachce.

No a ja powycinalam ciemiernikom liscie i troche bylin na podjezdzie. Wreszcie znalazlam przebisniegi, bo juz myslalam, ze mi gdzies przepadly. 3 miejscowki juz zlokalizowane juz cos tam zaczyna kwitnac.



no i pszczolki dzis oblot robily
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies