Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

hankaandrus_44 08:02, 20 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Miłego tygodnia, żeby i nam było miło widząc Wasze zadowolone miny po udanych pracach w ogrodzie. I tego się trzymam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 11:00, 20 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Basilikum napisał(a)
Irenko drozka w sumie juz jest tylko jszcze kolo domku troche trzeba dopracowac. Musimy znow dokupic kamyczkow

Zbyszku eM pochwalony na koniec troche trzeba poczekac jeszcze troszke

a dzis wyplewilam kolo aronii, niemozliwe jak tam znow zaroslo, caly taczke mleczow wyrwalam, dobrze, ze ma ta wywrwaczke. Jeszcze mi z jeden dzien zejdzie by to do porzadku doprowadzic.

No i zrobilismy kawalek "ogrodzenia"


Nie mam pojecia jak to sie po Polsku nazywa, u nas Benjeshecke. Ulozylismy suche galezie, ktore sie poniewieraly w ogrodzie i na lace. Teraz bedzie schronienie dla zwierzat. Mam nadzieje, ze ptaki beda tam gniazda budowac a i jeze moze przezimuja. Bedziemy jeszcze na gore dokladac galezi, juz mamy troche z ostatnich wycinek przygotowane.

Pomysł fajny też planowaliśmy tak na górze gałęzie z przycinki układać, powstrzymało mnie, że potem trawa mi to poprzerasta. Dawaliście coś na sam spód, jakąś folię albo szmatę? Ja myślałam tak rozwiązać problem, ale potem nas zalało i już nie było czasu na nic
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 15:18, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu dziekuje i wzajemnie

Sylwia nic nie ma pod spodem. To jest na lace i w dzikiej czesci ogrodu wiec niech sobie rosnie co chce. Zalozeniem tych "plotow" jest miedzy innymi by sie w nich nasiewalo z pomoca ptakow i ich odchodow i roslo.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 15:21, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
pestka56 napisał(a)
Iza, po prostu bestie ogrodowe z was wyłażą cudnie

My sie dopiero rozkrecamy


Anda napisał(a)
Benjeshecke świetna. Też chciałam mieć taką za płotem, ale niestety miejsca za mało.

no ja mam duzo miejsca wiec moge sobie pozwolic. No i to duzo miejsca potrzebuje, bo na szerokosc jest jakies 60-70cm

Ania hihi jeszcze tezni mi tu brak

Ania no zobacze jak to sie bedzie rozwijac w przyszlosci. Ciekawa jestem czy ptaki zamieszkaja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiolaaa 20:45, 20 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
kurcze super ogrodzenie tak swojsko sie zrobilo pieknie i tak naturalnie ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 21:38, 20 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Gambiony z chrustu pomysł dobry tylko czy trwały. Lepiej w kupię niż się ma drzewo pętać po całym obejściu.
Też się przymierzam coś zrobić dla takiego chrustu. Drewutnia to drzewo do kominka a obcinki i gałęzie na razie na kupię i wszędzie po rozesłane. Część mogę przepuścić przez maszynkę do rozdrabniania, ale grubszych nie.
Mam przy ognisku taki syf, że się w głowie nie mieści ani tego spalić teraz nie można bo sucho i boję się żebym łąk nie zachajcowala.

Altanka pleksi na dach wstaw będzie więcej światła.

Zresztą ty wiesz najlepiej. Kózki ładne.

Iza pozdrawiam i jak zwykle dużo inwencji i zdrowia życzę


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 17:11, 23 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
jeszcze nie gotowe ale...






W grodzie goraco i sucho--bardziej sucho niz goraco podlewamy i bardzo duzo czasu nam na to schodzi. Dobrze ze woda za darmo

'Orangen Königin' jakos mao pomaranczowa


Fiolkowe fiolki przekwitly, teraz kwitna biale. Te maja wieksze kwiaty
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 05:34, 24 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pomysł na płotek chrustowy fajny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 06:31, 24 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
W takiej przestrzeni taki płotek wygląda naturalnie. Tak samo jak leżanina w lasach. Porozrzucana, wygląda źle, a poukładana w stosy, daje klimat.

Altanka już się do czegoś nadaje.
A ja podziwiam epimedium i bratki białe. Te ostatnie też mam. Te niebieskie żyłki na płatkach są cudne! Miłego weekendu, Izuś.

Czy u Was handel sąsiedzki już działa? Czy masz zablokowane ruchy na ryneczku?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kasiolaaa 06:35, 24 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
na dach nie polecam pleksy a poliweglan ja taki mam i juz 5 lat nic sie z nim nie dzieje u sasiada pleksa byla to grad podziurkowal ją całą
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies