Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jakie drzewa aby zasłonić widok?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie drzewa aby zasłonić widok?

Baska73 12:29, 02 kwi 2018

Dołączył: 02 kwi 2018
Posty: 3
Witam,
bardzo proszę o pomoc. Za płotem było pole, teraz powstał dom z widokiem z tarasu na mój ogródek, pewnie na przeciwko powstanie kolejny i mam chciałabym trochę osłonić się koronami drzew, do krzewy i tuje urosną i zasłonią trochę płot ale co wyżej?
Działka ma 15 m szerokości i jest od strony południowej. Marzy mi się grujecznik, klon red sunset, i zastanawiam się co jeszcze? może jakiś wąski dąb lub po prostu sosna? ze 3 drzewa powinny się zmieścić. Proszę poradźcie co posadzić.
a widok z tarasu wygląda tak:


sylwia_slomc... 17:48, 02 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Grujecznik duży nie będzie, do tego jest raczej ażurowy nie zasłoni i w pełnym słońcu będzie go przypalać. Klon red sunset jest szczepiony tez wielgachny nie urośnie. Moim zdaniem trzeba coś co będzie dość wysokie aby dało osłonę. Chyba nie musi być zimozielone, bo w zimie raczej rzadko z ogrodu się korzysta , za to zimozielone liści nie gubią i są ochroną od wiatru więc ciekawa sosna mogłaby być, ale od południa sporo światła zabierze z ogrodu. Takie moje mysli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 09:43, 03 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zbyt dużych drzew nie ma co sadzić, bo zacienisz sobie cały ogródek.
Moim zdaniem ten red sunset byłby dobry, powiedzmy jedna sztuka, i reszta jakieś wiśnie lub jabłonki ozdobne.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Baska73 15:21, 03 kwi 2018

Dołączył: 02 kwi 2018
Posty: 3
Właśnie o szczepionych myślałam, bo to raczej korona miała by osłonić. Nie chciałabym aby zacieniły cały ogródek. Te drzewa miałyby być pod kontrolą tak do 5m max. A grujecznik to mi się marzy czy na prawdę nie da sobie rady na słońcu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies