Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jakie świerki - problematyczna ściana

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie świerki - problematyczna ściana

Echome00 19:50, 08 kwi 2018


Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 2
Dzień dobry,
Obserwuję forum Ogrodowisko od pewnego czasu i zrozumiałam, że tylko tutaj uda mi się uzyskać pomoc której potrzebuję
Mianowicie - chcę osłonić chociaż na tyle ile to jest możliwe moją działkę od bloku.
Szerokość betonowej ściany to 8m. Siedzisko z palet oczywiście przesunę do przodu.
Poszukuję iglaków o szybkim przyroście.
Z prawej strony na zdjęciu mam już nasadzone w zeszłym roku 15 świerków serbskich.
Rozważałam aby zasadzić rówież z tyłu działki ale po przemyśleniu wolałabym jednak drzewa, które będą słabo rozwinięte u dołu. Tak aby w przyszłości można by się pod nimi poruszać.



Podczas ostatniego spaceru bardzo spodobały mi się poniższe drzewa. Ale nie jestem do końca pewna co to za odmiana - początkujący ze mnie ogrodnik
czy to świerk pospolity?




Może taka opcja sprawdziłaby się u mnie na tyłach działki? jaka byłaby optymalna odległość między sadzonkami oraz od ogrodzenia?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam,
Agata
Echome00 19:52, 08 kwi 2018


Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 2
P.S. wiem, że trawnik jest w opłakanym stanie. W tym roku się za niego zabiorę
makadamia 09:07, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oj, nie rób sobie takiej krzywdy!
To mi faktycznie wygląda na świerki pospolite - nic Ci pod nimi nie urośnie, a z góry będą Ci się sypały igły, suche gałęzie i szyszki.

Jeśli już, to tuje - one utworzą szczelną ścianę i miejsca wszerz Ci nie zajmą.
Ale widzę, że sąsiad posadził już jakieś zimozielone i całkiem wysokie są, więc nie wiem, czy nie posadziłabym jakichś liściastych.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies