Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego

Kati85 13:38, 27 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
zaraz wrzucę plan działki
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
Kati85 13:39, 27 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
Boże dziewczyny ja sie siesze ze ktoś pisze
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
iwka 13:51, 27 kwi 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
i czyta
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
makadamia 13:57, 27 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oo, jest plan.
Na rysowanie za mały - w takiej skali nie jestem w stanie rozrysować rabatek wystarczająco dokładnie - ale na początek, do dyskusji wystarczy.

Czy ta linia za żółtym prostokątem oznacza koniec działki?
Co to jest to żółte?

Co byś chciała mieć na działce? Co mamy uwzględnić: plac zabaw, warzywnik, pergola, miejsce na ognisko?

Pisz, nawet jeśli nie macie zamiaru robić tego w najbliższym czasie.

Jakieś ograniczenia w nasadzeniach typu pompa ciepła czy oczyszczalnia?

Widzę, że porobiliście już bardzo porządne ograniczniki rabat. To niedobrze
bo już myślę, jak je pozmieniać. Jak znam życie, pewnie eM zaprotestuje przeciwko rozbieraniu jego ciężkiej krwawicy. Ale może by się dało po prostu poszerzyć rabaty, nie ruszając tych krawężników? Zostałyby po prostu w ziemi i rośliny by je zasłoniły. Przejdzie taka opcja?

O styl ogrodu nawet nie próbuję Cię pytać - pewnie masz mętlik w głowie i na razie wszystko Ci się podoba. Ze stanu obecnego wnioskuję, że ciągnie Cię w klimaty bardzo uporządkowane, tylko nie wiem, czy bardziej nowoczesne (jak ma np.: nasza Malkul czy Nawigatorka) czy ciut bardziej nieformalne (np.: zalinkowana wcześniej Butterfly). Bardziej oszczędne, spokojne i całoroczne iglaki, topiary, krzewy czy byliny i trawy?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kati85 14:18, 27 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
Na szybkiego stworzyłam coś takiego, bo tym terenem muszę sie zając
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
Kati85 14:24, 27 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
Zaraz zrobię zdjęcie to zrozumiecie co oznacza żółta linia. Teren męża zakaz wjazdu. Teren z tyłu domu wygląda tak. jest obsadzony tujami przed garażem wzdłuż ogrodzenia do domu również. Jeszcze zdjęcie mojej altanki
jest już wsiana trawa ponieważ ten teren bedzie dla moich chłopców - przeznaczenie boisko(mamusia tam nic teraz nie wsadzi)
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
makadamia 14:25, 27 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dobra, szybka robota
Z obróceniem sobie poradzę

Jakieś wytyczne c odo tego kawałka?
Dużo/mało trawnika? Czysto reprezentacyjny ma być?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:32, 27 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aaa, wszystko jasne

Skoro boisko (jak dobrze Cię rozumiem!), to z kwiatków rezygnujemy. Ale drzewko jakieś dla cienia mogłabyś wsadzić przy altance
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kati85 14:56, 27 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
makadamia napisał(a)
Oo, jest plan.
Na rysowanie za mały - w takiej skali nie jestem w stanie rozrysować rabatek wystarczająco dokładnie - ale na początek, do dyskusji wystarczy.

Czy ta linia za żółtym prostokątem oznacza koniec działki?
Co to jest to żółte?

Co byś chciała mieć na działce? Co mamy uwzględnić: plac zabaw, warzywnik, pergola, miejsce na ognisko?

Pisz, nawet jeśli nie macie zamiaru robić tego w najbliższym czasie.

Jakieś ograniczenia w nasadzeniach typu pompa ciepła czy oczyszczalnia?

Widzę, że porobiliście już bardzo porządne ograniczniki rabat. To niedobrze
bo już myślę, jak je pozmieniać. Jak znam życie, pewnie eM zaprotestuje przeciwko rozbieraniu jego ciężkiej krwawicy. Ale może by się dało po prostu poszerzyć rabaty, nie ruszając tych krawężników? Zostałyby po prostu w ziemi i rośliny by je zasłoniły. Przejdzie taka opcja?

O styl ogrodu nawet nie próbuję Cię pytać - pewnie masz mętlik w głowie i na razie wszystko Ci się podoba. Ze stanu obecnego wnioskuję, że ciągnie Cię w klimaty bardzo uporządkowane, tylko nie wiem, czy bardziej nowoczesne (jak ma np.: nasza Malkul czy Nawigatorka) czy ciut bardziej nieformalne (np.: zalinkowana wcześniej Butterfly). Bardziej oszczędne, spokojne i całoroczne iglaki, topiary, krzewy czy byliny i trawy?

warzywniak poki co odpada pergola i miejsce na ognisko, takie żeczy to w sadzie. A jesli chodzi o rabaty.... to można spokojnie wejsc w trawe bo nie wiem czy zauważyłaś ale w koło pełno pól=kret. trawa jesienią bedzie niszczona i kładziemy siatkę pod spód. dlatego możemy pozmieniać. Jęsli chodzi o styl ogrodu sfiksowałam lubie patrzeć na przyrosty iglaków więc zostają, ale ostatnio uwielbiam trawy. (muszę zerknąć co mają Malkul czy Nawigatorka)
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
makadamia 15:14, 27 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wszystko jasne.

Teraz tylko proszę o cierpliwość, bo idę się zająć własnym ogródkiem.

Tymczasem zalecam oglądanie różnych wątków i zdjęć. Dla ułatwienia podrzucam ściągę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies