Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ratowanie drzewa przed mrówkami / próchnicą.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ratowanie drzewa przed mrówkami / próchnicą.

tatanka26 17:14, 17 maj 2018

Dołączył: 17 maj 2018
Posty: 2
Witam,
Jesienią kupiliśmy domek pod lasem.
Chcę uratować brzozę.
Blisko brzozy o średnicy ok 30 cm, leżała sterta cegieł, ściętego drzewa, z jednej strony, do wysokości ok.1,20
Od tej strony drzewo zaczęło próchnieć, chorować i teraz dzieło kończą mrówki, które zrobiły korytarze. Mrówkom nasypałam proszku, ale się odradzają. W niedługim czasie pewnie uda mi się dobrze nakarmić mrówki ( małe, zwykłe) , ale...
Co mam zrobić brzózce?
Wyskrobać spróchniałość? I czym zamalować?
Spróchniałość jest do max 1,5m, tylko z jednej strony.
Poza tym drzewo żyje.
Czy macie sprawdzone środki?
sylwia_slomc... 18:07, 17 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
tatanka26 napisał(a)
Witam,
Jesienią kupiliśmy domek pod lasem.
Chcę uratować brzozę.
Blisko brzozy o średnicy ok 30 cm, leżała sterta cegieł, ściętego drzewa, z jednej strony, do wysokości ok.1,20
Od tej strony drzewo zaczęło próchnieć, chorować i teraz dzieło kończą mrówki, które zrobiły korytarze. Mrówkom nasypałam proszku, ale się odradzają. W niedługim czasie pewnie uda mi się dobrze nakarmić mrówki ( małe, zwykłe) , ale...
Co mam zrobić brzózce?
Wyskrobać spróchniałość? I czym zamalować?
Spróchniałość jest do max 1,5m, tylko z jednej strony.
Poza tym drzewo żyje.
Czy macie sprawdzone środki?

Wyskrob dokładnie dotnmij nawet szerzej ciut po zdrowej tkance i całą ranę posmaruj grubo maścią ogrodniczą. Może się udać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tatanka26 22:49, 17 maj 2018

Dołączył: 17 maj 2018
Posty: 2
Dzięki Obiecałam to tej Brzozie, więc mam nadzieję, że się uda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies