Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

ramilka 11:44, 12 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
Jestem zmuszona wykopać sporą ilość host i mam pytanie czy takie gołe karpy, nie w pojemnikach przeżyją do wiosny w garażu?
ramilka 13:54, 17 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
Nikt tutaj nie zagląda?
ewwa 15:52, 17 paź 2017


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
ramilka napisał(a)
Nikt tutaj nie zagląda?


bo to niedobry pomysł jest i pewnie nikt takiej opcji nie stosował.
Ja obstawiam, że nie przeżyją, bo albo wyschną za bardzo albo zmarzną,chociaż hosty należą do żywotnych roślin.
A dlaczego nie chcesz ich wsadzić choćby do pojemników z ziemią?
ramilka 18:46, 17 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
ewwa napisał(a)


bo to niedobry pomysł jest i pewnie nikt takiej opcji nie stosował.
Ja obstawiam, że nie przeżyją, bo albo wyschną za bardzo albo zmarzną,chociaż hosty należą do żywotnych roślin.
A dlaczego nie chcesz ich wsadzić choćby do pojemników z ziemią?
bo są to duże czteroletnie karpy i jest ich około 100 sztuk, nawet do wiader nie wejdą. Robię przemeblowanie w ogrodzie i już ich nie potrzebuję, część już znalazła nowy dom. Na zdjęciu widać część z nich, jest to około 50 metrów posadzonych w kształcie fali. Taki miałam kiedyś pomysł, żeby zamiast obrzeża rabatę obsadzić hostami i to prawie wzdłuż całej działki, dzięki Bogu tylko z jednej strony.
Marga 09:06, 18 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Też mi się wydaje, że nie przeżyją.
Daj ogłoszenie, że oddasz lub się zamienisz.
https://www.ogrodowisko.pl/forum/37-oddam
https://www.ogrodowisko.pl/forum/44-wymienie
Szkoda zmarnować takie dorodne hosty. Powodzenia
____________________
Ogród dla moich synków
ZbigniewG 10:38, 18 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
możesz je ułożyć ciasno na ziemi obok garażu lub w jakimś zakątku, duże karpy mające odrobinę wilgoci spokojnie przetrzymają obsypane cienko ziemią lub tylko liśćmi
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ramilka 20:21, 18 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
ZbigniewG napisał(a)
możesz je ułożyć ciasno na ziemi obok garażu lub w jakimś zakątku, duże karpy mające odrobinę wilgoci spokojnie przetrzymają obsypane cienko ziemią lub tylko liśćmi
I o taką odpowiedź mi chodziło,one właśnie tak sobie teraz leżą na kupie tylko myślałam żeby je do garażu na zimę dać bo czytałam gdzieś że przeżyją w około 2 stopniach, myślałam też żeby zrobić kopiec taki jak kiedyś się na jarzyny robiło i chyba tak właśnie zostaną, tylko je okryję. A masz jakieś doświadczenie w przechowywaniu funkii? Czy tylko myślimy podobnie że to się uda.
ZbigniewG 08:59, 19 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
kilka razy zapomniane (i mniej wartościowe) przezimowały po wykopaniu z bryłą ziemi
gdyby zanosiło sie na srogie mrozy to zawsze możesz drzucić gałęzi z świerka itp
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ramilka 10:21, 19 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
ZbigniewG napisał(a)
kilka razy zapomniane (i mniej wartościowe) przezimowały po wykopaniu z bryłą ziemi
gdyby zanosiło sie na srogie mrozy to zawsze możesz drzucić gałęzi z świerka itp
czyli mam tą intuicję po zimie napiszę co moimi hostami.
ZbigniewG 09:07, 09 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies