Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » My Life My Garden

Pokaż wątki Pokaż posty

My Life My Garden

MyLifeMyGarden 11:47, 13 lut 2019

Dołączył: 23 sty 2019
Posty: 24
Magda70 napisał(a)
I wiesz...ja bym się nad tujami mocno zastanowiła.
Fakt szybko rosną i zasłonę robią...ale to straszne śmieciuchy i skubać trzeba aby były ładne.

Niby tak, ale co innego?
____________________
MyLifeMyGarden MyLifeMyGarden
Zana 11:51, 13 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
W nowoczesnych ogrodach pięknie się prezentują strzyżone równiutko żywopłoty cisowe. No niestety trzeba na nie trochę dłużej poczekać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magda70 11:55, 13 lut 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wiesz, to wszystko zależy jak bardzo chcesz się zasłonić i ile masz miejsca.

Mogą być graby kolumnowe - nie trzeba ich za często ciąć, może być żywopłot z grabów zwykłych kub z buka - tu już częściej sekatora trzeba będzie uzywać.
Mogą być choiny...ale to już zależy ile masz tam miejsca. Świerk serbski. Wszystko trzeba ciąć aby uformować szpaler
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 11:56, 13 lut 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
No właśnie....że ja o cisie zapomnialam! Cis...są fajne odmiany ktore w miarę szybko rosną.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MyLifeMyGarden 12:00, 13 lut 2019

Dołączył: 23 sty 2019
Posty: 24
Dziękuje za podpowiedzi....co kilka głów to nie jedna...
____________________
MyLifeMyGarden MyLifeMyGarden
ElzbietaFranka 12:05, 13 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Magda70 napisał(a)
I wiesz...ja bym się nad tujami mocno zastanowiła.
Fakt szybko rosną i zasłonę robią...ale to straszne śmieciuchy i skubać trzeba aby były ładne.


Magda co ty piszesz a jakie masz tuje że je skubiesz. Ze szmaragdami nic nie trzeba robić poprostu nic.
Mam sporo szmaragdów i jedynie 2 lata temu zostały wyrównane. Mam też brabanty te trzeba przycinać przynajmniej raz w roku aby się zagęściły.
Śmieciuchy? Tylko wiosna po zimie przygrabiam co odpadnie. A które rośliny nie śmiecą jak nie śmiecą to trzeba plewic. to tyle.


Przede wszystkim Aniu witam wśród zakręconych ogrodowo.
Napisałaś że chcesz od płotu posadzić tuje, trawę gracilimus i hortensje. Jeszcze jest jedna trawa podobna do gracki jest szara to odmiana grać...nie pamiętam teraz nazwy. Zobacz jeszcze trawę Memory.
Za nim zrobisz zakupy to przejrzyj parę ogrodów aby zorientować się nad doborem roślin.
Jeżeli się zdecydujesz na szmaragdy musisz ogłoszenia płotu do pnia zachować odstęp ci najmniej od 80cm do 1 m aby móc w razie czego wejść między tuje i parkan.
Przyszło mi jeszcze do głowy aby wziąć pod uwagę zamiast Tuji choinę kanadyjska jest bardzo ładna ażurowa, ale więcej miejsca zabiera.
Polecam bo mam to wszystko o czym napisałam.

Bardzo dobry zamiar.
Masz duże pole do popisu obsadzając ogród etapami.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magda70 12:17, 13 lut 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Elu, mam Brabanty.
Śmiecą, że aż strach. Zwłaszcza jak zaczną szyszki wypuszczać.
Mam też tuje bowling i te faktycznie nie śmiecą ale na żywopłot się nie nadają.

Pamiętam jak Malkula psioczyła, gdy musiala z mamą skubać thuje. Wiesz to też zależy co kogo denerwuje...

Jak tylko dam radę to swoje wywalę. (jak znajdę czas)
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
deszczowymaj 12:33, 13 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Co do brabantów,to zgadzam się całkowicie..jest z nimi trochę roboty,cięcie,czyszczenie,brzydkie po zimie i jeszcze te paskudne szyszki..gdybym miała jeszcze raz wybierać drzewka na żywopłot to w życiu nie byłby to Brabant

Mam też żywopłot ze Szmaragdów noo i tu jest baja śliczne.. zieloniutkie.. nie śmiecą..puki młody to nawet ciąć nie trzeba i jest świetnym tłem dla innych roślin
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
ElzbietaFranka 14:14, 13 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Ja też mam brabanty ponad 200 szt i nie mam z nimi kłopotu. Jedynie je nawożenie jeden raz w sezonie przycinam i podlewam nawadnianie kropelkowe. Jak mają sucho to kwitną wytwarzają dużo owocników to ich obrona przed przetrwaniem. Wiosna po zimie grabie igliwie i to wszystko. Każda roślina trzeba się opiekować.
Przy szmaragdach nie ma żadnej pracy oprócz podlewania. Szmaragdów mam ponad 100 szt.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
deszczowymaj 15:10, 13 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja też mam brabanty ponad 200 szt i nie mam z nimi kłopotu. Jedynie je nawożenie jeden raz w sezonie przycinam i podlewam nawadnianie kropelkowe. Jak mają sucho to kwitną wytwarzają dużo owocników to ich obrona przed przetrwaniem. Wiosna po zimie grabie igliwie i to wszystko. Każda roślina trzeba się opiekować.
Przy szmaragdach nie ma żadnej pracy oprócz podlewania. Szmaragdów mam ponad 100 szt.






Elu a w jakim terminie tniesz brabanty? Ja swoje zawsze cięłam dwa razy w roku..marzec i sierpień..strasznie szybko rosną ..mam nadzieję że troszkę zwolnią z tym wzrostem

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies