Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » My Life My Garden

Pokaż wątki Pokaż posty

My Life My Garden

Gardenarium 16:04, 13 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MyLifeMyGarden napisał(a)
Aaaa wkradla się literówka w profilowym podpisie ktoś wie jak to poprawić;(?


Napisz wiad pryw. do Ronina, ja mogę tytuł wątku poprawić, ale profilu nie.
https://www.ogrodowisko.pl/wiadomosci/new?user_id=1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MyLifeMyGarden 16:44, 13 lut 2019

Dołączył: 23 sty 2019
Posty: 24
Gardenarium napisał(a)


Napisz wiad pryw. do Ronina, ja mogę tytuł wątku poprawić, ale profilu nie.
https://www.ogrodowisko.pl/wiadomosci/new?user_id=1

Witam, bardzo dziękuję za pomoc
____________________
MyLifeMyGarden MyLifeMyGarden
ElzbietaFranka 18:33, 13 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
deszczowymaj napisał(a)


Elu a w jakim terminie tniesz brabanty? Ja swoje zawsze cięłam dwa razy w roku..marzec i sierpień..strasznie szybko rosną ..mam nadzieję że troszkę zwolnią z tym wzrostem






Chciałam wejść na twój wątek ale coś nie tak się dzieje.

Więc tak zazwyczaj tuje tnę na samym końcu nigdy się nie wyrabiam w terminach w których powinnam ciąć. Więc różnie to bywa przeważnie ok maja czerwca jak już zaczynają wypuszczać nowe przyrosty. Potem cięciu zawsze pryskam od grzybów i robactwa . Po tygodniu do listnie pryskam
I na tym pracę z brabantami pracę kończę.
U mnie w brabantach są ptasie gniazda więc też uważam aby im nie zaszkodzić.

Jeszcze jedno brabanty u mnie posadzone południe północ/wschód więc od południa pięknie sie rozwijają przyrost piekny północny nie za bardzo i tam tnę co drugi rok. Więc wszystko zależy od nasłonecznienia Tui.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sima 14:06, 14 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja też mam brabanty ponad 200 szt i nie mam z nimi kłopotu. Jedynie je nawożenie jeden raz w sezonie przycinam i podlewam nawadnianie kropelkowe. Jak mają sucho to kwitną wytwarzają dużo owocników to ich obrona przed przetrwaniem. Wiosna po zimie grabie igliwie i to wszystko. Każda roślina trzeba się opiekować.
Przy szmaragdach nie ma żadnej pracy oprócz podlewania. Szmaragdów mam ponad 100 szt.






A zaglądałaś do środka?
Ja mam 240 szt szmaragdów i jest z nimi sporo roboty. To co jest w środku tuji - brązowe stare igliwie trzeba oczyszczać! Na tym lubią się plenić różne choroby grzybowe i inne. Staram się nie używać za dużo chemii i jest to jedna z podstawowych prewencji w moim ogrodzie.

Moje szmaragdy na zewnątrz wyglądają pięknie cały sezon (nawet jak ich nie oczyszczę - ale wtedy zaraz mam problem choróbskami na delikatniejszych roślinach). Mam je posadzone co 60 cm (teraz posadziłabym je co 50 cm)

Jakbym jednak miała jeszcze raz zakładać żywopłot to bym użyła cisu - jest rewelacyjny.
Świerki serbskie też są piękne - zakochałam się w nich przez Szefową . Graby również.
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 14:09, 14 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
MyLifeMyGarden napisał(a)
Witam podobają mi się ogrody nowoczesne...A terenu sporo, pokazałam to co jest od frontowej części zostaje jeszcze ogród za domem, tzn areal pod ogród bardzo dziękuję za odwiedziny


Piękny kawałek ziemi - ale będziesz miała radochę
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
MyLifeMyGarden 17:11, 20 lut 2019

Dołączył: 23 sty 2019
Posty: 24
Kochani, potrzebuje zakupić szklarnie ogrodowa do Wawrzyniaka, najlepiej kilku mertrowa, ktoś może zna jakieś dobre sklepy internetowe w tym temacie
____________________
MyLifeMyGarden MyLifeMyGarden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies