Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wyczarować ładny podjazd:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wyczarować ładny podjazd:)

baska123 15:21, 23 mar 2019

Dołączył: 23 mar 2019
Posty: 3
Witam jestem tutaj nowa i potrzebuje porady co posadzić przy wjedzie do mojego domku. Jest tutaj delikatne wzniesienie i przy planowanym chodniku myślę posadzić bukszpany na przemian z białymi hortensjami. Przy siatce chciałabym wsadzić róże na tle iglakow ale potrzebuje jednak rady co zrobić aby wyczarować tutaj cos ładnego. Dodam że teren jest już "czysty" bez żadnych iglakow itd... Czeka na metamorfozę liczę na Was

sylwia_slomc... 19:25, 23 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Teraz widzę, że te wątki masz dwa założone, tu jest prawidłowo, na pewno pomogą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 10:40, 25 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Basiu, jakoś tak mało informacji, żeby coś konkretnego poradzić.

Czy cała ta część od podjazdu do ogrodzenia ma być zajęta pod rabatę? Ile tam jest miejsca?
Na pewno trzeba zacząć od przygotowania gleby: przekopanie, usunięcie chwastów, kompost, obornik, mączka.

Potem sadziłabym zimozielone, a potem ozdobne.
Jeżeli słońca jest wystarczająco dużo, to róże na zimozielonym tle będą bardzo ładnie wyglądały.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
baska123 16:37, 25 mar 2019

Dołączył: 23 mar 2019
Posty: 3
Witam, dziękuję za odzew gleba już przygotowana, mąż już swoją robotę wykonał, ziemia na nowo nawieziona teraz ja mam się wykazać cały podjazd jest od str północnej więc bliżej domu raczej mamy cień. Nie chciałabym sadzic tam 100 różnych gatunków roślin, raczej wolę kilka ale cieszących oko. Warto byłoby też wykorzystać to że domek stoi na lekkim wzniesieniu i fajnie urządzony ogród ładnie będzie się prezentował z daleka. Problem mam jak urządzić rabate przy budynku taki przedogrodek.
baska123 16:38, 25 mar 2019

Dołączył: 23 mar 2019
Posty: 3
Myślałam właśnie zrobić wzdłuż chodnika od bramy do domu taka wąska żwirowa rabate i tutaj te hortensje z niskimi zielonymi krzewami, a na resztę pomysłów jestem otwarta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies