Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomoc w zagospodarowaniu mojego kawałka raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc w zagospodarowaniu mojego kawałka raju

paradas 13:57, 17 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Witam,
Mam nadzieję że dobrze trafiłem. Chciałbym oddzielić główny wątek od typowych rozmyślań nad projektami, sadzeniem roślin. Próbowałem jak najbardziej odzwierciedlić wymiary rzeczywiste.
Niebieskie napisy oznaczają jeszcze nie posadzone rośliny, czarne to te które już są posadzone.
Najpierw rzut całej działki:



Tutaj przybliżenia, najpierw rabata wokół altanki (lewy górny róg):


Rabata przy wisterii (lewy górny róg):


Rabata z Rh i magnoliami (środek na dole między 2 budynkami):


Tutaj obawiam się o ilość światła, ponieważ na rodki pada światło do 17, jeśli magnolie będą przed nimi to ilość światła będzie jeszcze mniejsza

Czy wszystko ze sobą "gra"? Zielone pasy to tuje które już są posadzone.
Byłbym wdzięczny o jakieś opinie czy porady.
Link do wątku w podpisie.
Dziękuję i pozdrawiam
malgorzata_s... 17:41, 17 kwi 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Wszystko fajnie tylko że brakuje mi czegoś co ozdobi Ci ogród jesienią.
Wszystko kwitnie wiosną i latem. Różaneczniki nie potrzebują bardzo dużo światła. Zastanawiam się też czy tam masz miejsca na dwie magnolie bo to duże drzewa. Dodałabym też jakieś drzewka z czerwonymi liśćmi i hortensje bukietowe.
Pokaż może zdjęcia tego co już jest.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
paradas 14:28, 23 maj 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dzięki za odpowiedź Małgosiu, trochę rozmyślałem nad tą rabatą i wymyśliłem takie coś. Masz racje co do tej magnolii ale tyle ich nakupiłem że teraz nie mam miejsca na nie

paradas napisał(a)
Dzięki, przyda się.
Plan na rododendronowo-azaliowo-magnoliową rabatę


1.Magnolia 'Iolanthe'
2.Azalia 'Irene Koster'
3.Azalia 'Sarina'
4.Azalia 'Christopher Wren'
5.Rh 'Calsap'
6.Rh 'Cat Grandiflorum'
7.Rh 'CW'
8.Rh 'Francesca'

Na dole obrazka to żywopłot z tuj, chociaż jeszcze są małe. Rabata byłaby między domem a wiatą. Słonce od rana do południa.
Myślicie że tak może być?


Cytat z mojego wątku.
paradas 13:42, 26 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
ElzbietaFranka zobaczymy jak z tą fasolą, myślałem o winobluszczu. Pełno tego u mojej babci na działce, muszę poczytać jak pobrać sczepki czy coś Dzięki.

malgorzata_szewczyk Dzięki za nazwę i rady Czasami za bardzo upieram się nad wymyślonymi nasadzeniami ale chętnie korzystam z waszych rad, są dla mnie bezcenne

O i właśnie wpadł pomysł. Chciałbym za pergolą z wisterią postawić kratkę na pnącza żeby zasłonić blaszak. Nie wiem czy ma być tylko zielone tło czy coś kwitnącego bo myślę nad nasadzeniami roślinami przy garażu i tujach (takie L, dużą tuje widać resztę muszę dosadzić) żeby zrobić kawałek trawnika i ustawić tam leżaki. Rabatę "francuską" chyba przeniosę.



Co myślicie? Jakie pnącze wybrać? Coś kwitnącego czy zielonego? Słońce będzie tam cały czas + blaszak. Czyli trochę piekło. Bluszcz chyba sobie odpuszczę. Widziałem winorośl pachnąca w ogrodzie botanicznym, fajnie to wyglądało.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies