Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "Gardenarium"

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 13:48, 20 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
To się często zdarza niestety, ogrodnicy dbający o ogród czasem są postrzegani jako dziwacy, a nawet niespełna rozumu. Ja mam za murem, nie widać mnie, tylko słychać
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 13:45, 20 lut 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj po powrocie z terenu wzięłam się za podlewanie donic z bukszpanami. Wam też radzę to zrobić

Stare zdjęcie, ale temat aktualny Jak najbardziej.

Podlewamy także rośliny zimozielone pod dachem, gdzie nie dociera deszcz i śnieg.


Ja właśnie wróciłam z akcji podlewanie. Śmiesznie musiałam wyglądać skuwając lód z jeziorka, a potem latając z komewka. Mąż i przechodzący sąsiedzi jakoś tak dziwnie się na mnie patrzyli...
Projekt Rabaty 13:44, 20 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Poprawiłam link bo był sklejony z tekstem, ale poćwicz najpierw wklejanie zdjęć w wątku testowym. Jest za małe i nic nie widać.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 13:39, 20 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Dzisiaj po powrocie z terenu wzięłam się za podlewanie donic z bukszpanami. Wam też radzę to zrobić

Stare zdjęcie, ale temat aktualny Jak najbardziej.

Podlewamy także rośliny zimozielone pod dachem, gdzie nie dociera deszcz i śnieg. A nawadnianie jeszcze nie "chodzi".

Jak już podlewać, to na dwie strony



Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 11:08, 20 lut 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Mycie i sprzątanie ogrodu to coś na co czekam, ale jeszcze na to za wcześnie, pogoda rzeczywiście dopisuje, jadę więc w tzw. "teren" Na razie jest sprzątanie domu no i kuchnia może wreszcie będzie skończona, bo na koniec lutego mamy odbiór frontów. Będzie czysto i bez bałaganu. Lubię to


Danuś i to właśnie kocham: na doła bierzemy się za porządki i sprzątanie. Wiosnę zaczynamy energicznie wiosennymi porządkami. Grabie i sekatory w dłoń!
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 09:15, 20 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Jeszcze jeden tydzień lutego, jak to fajnie brzmi, marzec może pokaże odwrót mroźnych frontów atmosferycznych i cosik zakwitnie w ogrodzie.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 09:14, 20 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
elzbieta_b napisał(a)
Danusiu, a może to będą mili i fajni sąsiedzi?


Elu, sąsiedzi ci sami, wyburzyli stary dom i teraz budują nowy, są ok, tylko dom wyższy, bardziej chyba "zaszkodzi" innej sąsiadce, bo będą jej patrzeć i zaglądać do kuchni. U mnie nic takiego się nie wydarzy, a ładny dom zamiast brzydkiego to zawsze poprawa widoków Będzie dobrze. Już się cieszę i przyzwyczajam do nowego.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 09:11, 20 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Mycie i sprzątanie ogrodu to coś na co czekam, ale jeszcze na to za wcześnie, pogoda rzeczywiście dopisuje, jadę więc w tzw. "teren" Na razie jest sprzątanie domu no i kuchnia może wreszcie będzie skończona, bo na koniec lutego mamy odbiór frontów. Będzie czysto i bez bałaganu. Lubię to
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 23:13, 19 lut 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Nie ma, bo to już daleki zachód, chociaż... no właśnie w tej dziurze w świerkach jeszcze łapało się słoneczko. OJ...

Danusiu, zawsze marzyłaś o wielkim ogrodzie... może nadszedł czas?
Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie 20:22, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Ja jedynie wykopywałam siewki, bo berberys się rozsiewa, ale jak chcesz otrzymać taką samą odmianę to trzeba rozmnażać wegetatywnie - z sadzonek oczywiście.

Sadzonki z piętką (ale czy zdrewniałe? nie wiem) pobiera się w sierpniu i ukorzenia w zimnym inspekcie, gtrzyma przez zimę, a nawet jeszcze przez następne lato i dopiero na 3 rok wysadza na miejsce stałe.

Inaczej postępuje się z zimozielonymi np.Julianny - tutaj sadzonki pobiera się wiosną.

Odkłady trochę są trudne do wykonania z powodu możliwości bolesnego zranienia.

Nawierzchnie z odzysku 20:16, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Od jakości cegieł zależy czy będą kruszeć, czy są to zwykłe cegły czy klinkierowe czy brukowe. Nie bardzo się znam, ale mam cegły poniemieckie i leżą w ziemi już 15 lat i nic się nie dzieje. Zwykłe polskie, takie z rozbiórki domu pokruszą się, chyba że to elewacyjne czyli lepsze.

Gruntowanie moim zdaniem nie pomoże. Ale cegła jakiś czas poleży. Była tania więc nie ma co żałować
Ozdobny mur w ogrodzie 20:13, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Bardzo dziękuję, te informacje przydadzą się każdemu kto jest zainteresowany wykonaniem
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 20:08, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Nie ma, bo to już daleki zachód, chociaż... no właśnie w tej dziurze w świerkach jeszcze łapało się słoneczko. OJ...
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 20:05, 19 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj wywaliło "wieżę" na ulicy z samego ranka i zamontowała się belka na dachu sąsiada, ten budyneczek wcale niewielki, ale wysoki mnie przytłoczył, normalnie patrzę a tu wielki dźwig. Nawet fotkę mam z kuchni


Nie wyglada strasznie, jest groźba kradziezy slonca?
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 19:40, 19 lut 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Widzicie jak ponuro? Jak brzydko? Najgorszy miesiąc w roku. Normalnie.

Na szczęście za chwilę wiosna i będzie ciepło, słonecznie i kolorowo. Ja tam sie trzymam tej myśli w dni takie jak dzisiejszy...
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 19:39, 19 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Ty grabisz a u mnie wieża I zimnoooo.


Cos takiego Danus! A ostatnio byl gosc z Warszawy i chwalil się, ze cudna pogoda i tak w twoim ogrodzie nie widac zimy, on jest stale zielony, a trawki masz bomba, ja ciachnelam nawet Elata
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 19:34, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Ty grabisz a u mnie wieża I zimnoooo.
Nawożenie, zasilanie trawnika 19:28, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Ja na swoich trawnikach u klientów stosuję saletrę wapniową jako pierwszy nawóz po wertykulacji. U siebie stosuję kompost, posypywanie, potem przegrabiam. Poza tym ja mam cień, to trudna sprawa.

Saletra jako że jest bardzo łatwo rozpuszczalna i szybko działa, dostarcza także azot na start.

Poczytaj o nim.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Azotan_wapnia

Jaką masz glebę ja nie wiem ani jaki odczyn pH.

Tu masz jeszcze z borem http://www.farma-malecki.pl/index.php?p556,saletra-wapniowa-borowana-nitrabor-25-kg-ogolne-zastosowanie-common-application

Tu masz o saletrze amonowej http://pl.wikipedia.org/wiki/Azotan_amonu

Używaj co chcesz, ja nie zmuszam nikogo do stosowania saletry wapniowej.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 19:20, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
Widzicie jak ponuro? Jak brzydko? Najgorszy miesiąc w roku. Normalnie.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 19:20, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies